Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanı ile eczacı kalfası uyuşturucudan gözaltına alındı

Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanı ile eczacı kalfasınında aralarında bulunduğu 4 kişi, Karabük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanı ile eczacı kalfası uyuşturucudan gözaltına alındı

Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanı ile eczacı kalfasınında aralarında bulunduğu  4 kişi,  Karabük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu etkisi bulunan haplarla ilgili hastanede usulsüz reçete düzenlendiği ve uyuşturucu madde ticareti yapıldığı iddiaları üzerine çalışma başlattı.

TIKLAYIN

Altı aylık teknik ve fiziki takibin ardından düzenlenen operasyonla, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanı S.Ö. ve O.Ö. ile bir eczanede kalfalık yapan M.Ş. ve M.S. gözaltına alındı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

“Karabük İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince altı ay süren teknik ve fiziki takip sonucunda; Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan S.Ö ve O.Ö isimli şahısların LYRICA isimli uyuşturucu özelliği bulunan ilacı İl Merkezinde bulunan bir eczanede çalışan M.Ş ve M.S isimli şahıslardan usulsüz yollardan temin ederek haksız kazanç elde ettikleri tespit edilmiştir. Şüpheli 4 şahıs C.Savcısının talimatı ile göz altına alınarak tahkikata başlanılmıştır.

Karabük İl Jandarma Komutanlığının, “ Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Zararına Dolandırıcılık, Kullanmak için Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul etmek, Bulundurmak ve Kullanmak, Resmi Belgede Sahtecilik” olaylarını önlemek ve ortaya çıkarmaya yönelik çalışmaları devam etmektedir.”

Kaynak: Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 21:46

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER