Doktorlar da para alamamaya başladılar!!

İki yıl önce inşatı tamamlanan büyük ümitlerle Gaziantep'e hizmet vermesi beklenen 300 yataklı Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi bir türlü tam kapasiteyle açılamadı. Sorunların yumağı haline gelen hastanede bu kez de doktorların alamadıkları ücretleriyle ilgili kazan kaynamaya başladı. Hekimler nerdeyse eyleme hazırlanıyor. Sorunlara çözüm bulunmaz ise tayin dilekçeleri sıraya girecek gibi gözüküyor.

Doktorlar da para alamamaya başladılar!!

Son iki yıldır açılmak için gün sayan ve geçtiğimiz Nisan ayında sözde açılışı yapılmasına rağmen ve hekim ataması ile işçi alımları yapılan Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi bu kez de hekimlerin ücretlerini ödeyememesi gündemde. Hastanede görev yapan hekimler ücretlerini tam ve zamanında alamamaktan dolayı dertli. Ataması yapılan hekimler hastaneden gitmek için arayış içersindeler. Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde doktorların yaşadığı maddi sorunları Memohaber araştırdı.

BÜYÜK BÜTÇE İLE YAPILAN HASTANEDE HEKİMLER MAAŞ ALAMIYOR

Açılması yılan hikayesine dönen ve Başhekimliğine geçtiğimiz aylarda Dr. Ertuğrul Kılıç’ın getirildiği Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nin sözde açılışı geçtiğimiz Nisan ayında yapılmasına rağmen teknik aksaklıklar ve tıbbi cihaz eksikliğinden dolayı halen hastalara hizmet veremediği gibi çalışanlarının ücretlerinin ödenmesi noktasında da aksaklıklar gün geçtikçe ayyuka çıkmaya başladı.

YÜZLERCE MİLYONLUK YATIRIM ATIL DURUMDA

Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi toplamda 170 milyon lira bütçeyle inşa edilmiş olan ve halen hastanenin radyoloji cihazları ve yataklı hasta servisleri açılamazken, soğutma sistemleri yeni olmasına rağmen çalışmaması polkinlik hizmeti almaya gelen hastaları ve çalışanları zor duruma bırakıyor. Bu şartlarda hastalara sağlıklı hizmetler verilemezken çalışanları da zor durumda bırakıyor.

DAĞ FARE Mİ DOĞURDU!

İki yıl önce bitmesine rağmen bir türlü açılamayan ve gözlerin üzerinde olduğu bu hastane sözde açılmasına rağmen yoğun bakım ünitesi ve sterilizasyon sisteminin olmayışı nedeniyle hasta yatırılamaması ve ameliyat yapılamaması dolayısıyla sağlık ocağı gibi hizmet vermekten öte gidememesi kamuoyunda tepkilere yol açtı.

TIKLAYIN

BEKLENTİLER BOŞA ÇIKTI

Bebek ölüm oranlarıyla Türkiye’nin ilk sırasında yer alan ve bu nedenle Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından geçtiğimiz Pazar günü olağan üstü bir şekilde toplantıya çağrılan ve bu durum hakkında ayrıntılı bilgi alınan bebek ölümleri nasıl minimuma indirilmesi düşünülürken bu dev hastanenin atıl durumda oluşu “Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu” yorumlarına yol açtı.

HEKİMLER HALEN NİSAN AYININ ÜCRETİNİ BEKLİYOR

Nisan ayından itibaren yaşanan ödeme sıkıntılarından dolayı hekimlerin çalıştıkları zamanların ücretleri verilemediği öğrenilen bilgiler arasında. Memohaber haber merkezine gelen bilgilere göre hekimlerin Nisan ayına ait hakkedişleri üzerinden aylar geçmesine rağmen “Mutemetlik ile ilgili bir sıkıntı var” denilmek suretiyle ödenmeyerek hekimlerin yeni atanan hekimlerin mağduriyetine yol açarken motivasyonlarının bozulduğu ileri sürüldü.

BAŞHEKİM KILIÇ ÖDEMELER YAPILACAK

Fransa'nın başkenti Paris'te seminerde olan, Başhekim Dr. Ertuğrul Kılıç'a da Memohaber olarak ulaştık ve konu ile ilgili görüşünü aldık. Kılıç "Personellerin ödemeleriyle ilgili bu gibi aksaklıkların yeni açılan bir hastanede olağan olduğunu ve en kısa süre içinde içinde bütün personellerin ödemelerinin yapılacağını" ifade etti. Başhekim Kılıç "Ayrıca burda art niyet aramamak gerekir. Hastanemizi tam kapasite ile çalıştırmak ve halkımızın hizmetine sunmak için gece gündüz çalışıyoruz dedi.

GÖZLER İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDE

Büyük umutlarla açılması beklenen ve bakanlık tarafından çok sayıda uzman hekimin, yüzlerce diğer personelin atandığı ve
yüzlerce milyonluk yatırımın atıl durumda bekletildiği Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesinde tüm bu sorunlara İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Serdar Sarıfakı’nın ne gibi çözümler üreteceği, yeni atanan hekimlerin istifa ederek ilden ayrılmalarının önüne nasıl geçeceği ve ne gibi adımlar atacağı kamuoyunca merakla bekleniyor.

memohaber.com

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 01:06

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER