Doktora kara çarşaf yüzünden soruşturma açıldı!

İstanbul'da bir diş doktoru siyah çarşaf giyen üç hastasının görüntüsünü sosyal medyada ‘Söyleyecek bir şey bulamıyorum’ notuyla paylaştı. Gelen tepkiler üzerine, doktor hakkında paylaşımı sebebiyle soruşturma açıldı.

Doktora kara çarşaf yüzünden soruşturma açıldı!

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde görevli bir doktora, sosyal medya hesabından tedaviye gelen siyah çarşaf giyen 3 kişinin görüntüsünü, ‘Söyleyecek bir şey bulamıyorum’ notuyla paylaşması üzerine soruşturma başlatıldı.

Söz konusu paylaşım ile ilgili İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü hasta haklarına, hasta bilgilerinin gizliliğine ve kişisel verilerin korunması ile özel hayatın mahremiyetine büyük hassasiyet göstermektedir. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde görevli Araş. Gör. P. T. hakkında, kişisel sosyal medya hesabında yer alan bir fotoğraf paylaşımı ile ilgili İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünce 05.03.2019 tarihinde disiplin ve cezai açıdan gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla sunarız” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 23:23

Kemal Topal

Bakanlıkta edindiğim deneyim, bilgi birikimimi aktif çalışan arkadaşların istifade edebileceği bir mecra olan internette değerlendirmek istiyorum. Çalışma hayatında sıklıkla karşılaşılan mevzuat başta olmak üzere güncel haberlerle karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER