Doktor ve adamlarına hapis cezası

Trabzon’da boşanmak üzere olduğu eşinin erkek arkadaşının kaçırılması için talimat verdiği iddia edilen doktor ve adamları hapis cezasına çarptırıldı.

Güncel 18.02.2019, 12:40 18.02.2019, 12:49
Doktor ve adamlarına hapis cezası

DOKTOR TUTUKLANDI, ŞİKÂYETTEN VAZGEÇTİ

Trabzon’da özel bir hastanede doktor olarak görev yapan Tahsin Y., 4 Mayıs 2018 tarihinde ayrı yaşadığı ve boşanmak üzere olduğu eşi H.Y.’nin erkek arkadaşını olan Ö.Y.’yi takip ettiği ve adamlarından kaçırmasını istediği iddia edildi.  KTÜ’de aracını park ederken, kendisini silah zoruyla kaçırmak isteyenlerin A.Ç. ve H.Ç. Ö.A., S.S. ve U.K. olduğu ileri süren Ö.Y., 6 kişiden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Tahsin Y., A.Ç. ve H.Ç tutuklandı. Şikayetinden vazgeçen Ö.Y., 4 gün tutuklu kalan doktor ve iki adamı serbest kaldı.

TIKLAYIN

SAVCI ŞÜPHELİLERE HAPİS CEZASI İSTEDİ

Soruşturmayı tamamlayan savcı, Doktor Tahsin Y. ile A.Ç. ve H.Ç. hakkında “cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak”, “özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçlarından 4 yıldan 13.5 yıla kadar hapis istedi. Diğer 3 kişi hakkında ise ‘cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 3 yıldan 10.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.

SANIKLAR MAHKEMEDE BERAAT İSTEDİ

Trabzon 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan doktor ve adamları üzerine atılı suçları işlemediklerini belirterek, beraatlarını talep etti. Doktor Tahsin Y.’yi önce 2 yıl 6 ay hapse mahkûm eden hâkim, daha sonra bu cezayı 2 yıl 1 aya düşürdü. Hâkim diğer sanıkların her birine 4 yıl 2 ‘şer ay hapis cezası verdi. Tahsin Y., A.Ç. ve H.Ç.’ye şikâyete tabi bir suç olan özel hayatın gizliliğini ihlalden beraat veren hakim, Doktor Tahsin Y.’nin kamu hizmetlerinden men etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?