Doktor Sıkıntısı Hastaları Mağdur Ediyor!

Bingöl Devlet Hastanesi’nde doktor sıkıntısı yaşanıyor. İlde bulunan tek beyin cerrahı da istifa etti. Diğer bölümlerde de hastalar doktor sıkıntısı nedeniyle muayene olamadan evlerine dönmek zorunda kalıyor.

Güncel 22.02.2019, 13:00 22.02.2019, 13:00
Doktor Sıkıntısı Hastaları Mağdur Ediyor!

Bingöl’de yıllardır yaşanan sağlık sorunları devam ediyor. Bingöl Devlet Hastanesinde Beyin Cerrahisi servisine muayene olmak için giden vatandaşlar, ‘doktor yok’ söylemiyle karşılaşıyor. Poliklinik kapısının üzerinde ‘doktor izinli’ yazısı asılırken, hastane yetkilileri doktorun istifa ettiğini belirtiyor.

Hastaneye muayene için gelen vatandaşlar mağdur olduklarını ifade ederek, “Özellikle MR çektirmek zorunda olanlar il dışına gönderiliyor. Hem hasta eziyet çekiyor, hem maddi kayıp hem de zaman kaybı oluyor. Kemoterapi alanlar var aramızda. Şimdi doktor olmadığı için şehir dışına sevk edileceğiz. Orada MR çekmek için gün alacağız. Sonra tekrar gidip MR çektireceğiz. Çektiğimiz bunca eziyet bize reva mı görülüyor. Hastanede beyin cerrahı olmaması çok acı bir durum. Yetkililerin bir an önce bu konuda gereken adımları atmasını talep ediyoruz” dediler.

Cerrah Yıllık İzinde ama Hastalar Sırada Bekliyor

TIKLAYIN

Hastaların şikâyetleri üzerine konu ile ilgili görüşülen Bingöl Devlet Hastanesi yetkilileri, Beyin Cerrahının istifa edip gittiğini, yerine herhangi bir atama olmadığını, son açılan kadrolar içerisinde de Beyin Cerrahı kadrosunun bulunmadığını söylediler.

DİĞER POLİKLİNİKLERDE DE SIKINTI YAŞANIYOR

Beyin Cerrahisi Polikliniği dışındaki servislerde de mağduriyetler yaşanıyor. Sabah saat 08.30 sıralarında göz doktoruna muayene olmaya gittiklerini belirten vatandaşlar, görevlilerin ‘sıra kalmadı’ cevabıyla karşılaştıklarını söylüyorlar. Devlet Hastanesi ana binasında iki göz doktorunun poliklinik hizmeti verdiğini belirten vatandaşlar, saat 08.30’da gitmelerine rağmen muayene olamadan evlerine dönmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?