Doğumdan 5 Saat Sonra Ölen Anne! Yakınları Hastaneden Şikayetçi Oldular

Dünyaya getirdiği bebeğine 'Ali' adını veren Burcu İri doğumdan sonra kanamasının artmasıyla hayatını kaybetti. Yakınları hastane hakkında ihmalleri olduğu iddiasıyla şikayetçi oldular.

Güncel 17.02.2019, 13:16 17.02.2019, 13:16
Doğumdan 5 Saat Sonra Ölen Anne! Yakınları Hastaneden Şikayetçi Oldular

Sakarya Valiliği'nde görev yapan Kemal (34) ile Burcu İri çiftinin dün sabaha karşı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya geldi. İddiaya göre doğumdan sora Yeni Doğan Ünitesi'ne alınan Burcu İri, 5 saat sonra kanamasının artmasıyla fenalaştı. Ameliyata alınan İri, yapılan tüm müdahalelere kurtarılamadı. Eşinin ölüm haberini alan eşi Kemal İri ve yakınları hastanede sinir krizleri geçirdi.

TIKLAYIN

İri'nin yakınları hastanenin ihmali olduğunu öne sürerek şikayetçi oldu. Cumhuriyet Savcılığı konuyla ilgili soruşturma başlatırken, Burcu İri´nin cenazesi adli tıp kurumunda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.

Öte yandan, hayatını kaybeden anne Burcu İri´nin dünyaya gelen erkek çocuğunun ismini 'Ali' verdiği belirtildi. Burcu İri'nin cenazesi, Erenler ilçesinde bugün öğle kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Yorumlar (1)
Kader 2 yıl önce
Kaza ve kadere iman ve Allah'a teslimiyet bitince insanların niye öldüğünü ve ölüm sebebi araştırılır durur. İnsanlar doğar, yaşar ve ölür bunu unutmayalım. Hastane ya da doktor can vermez Allah verir.
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?