Doğum hastanesinde ultrason personeli kalmadı

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görevli iki ultrason görevlisi de tayin edilince hastalar mağduriyet yaşıyor.

Doğum hastanesinde ultrason personeli kalmadı

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki ultrason görevlilerinin tayin edilmesi hasta yakınlarının tepkisini çekti. Hastane kadrosundaki iki ultrason görevlisinin de aynı dönemde tayin edilmesi ultrason birimini işlevsiz bıraktı.

Bayram sonrası ultrason hizmetlerinin verilemediği için hastaneye giden hasta ve hasta yakınları muayene olamadan geri dönmek zorunda kalıyor.

TIKLAYIN

Hastanedeki iki ultrason görevlisine aynı anda tayin verilmesine tepki gösteren vatandaşlar, konunun incelemeye alınmasını istedi. 

Tayin isteyen personele muvafakat verilmesini eleştiren bir hasta yakını, “Hastanede görevli iki ultrason personeli de aynı dönemde tayin alıp gidiyor. Tayin alıp giden personelin yerine yeni atama yapılmadan iki personelin de gönderilmesi büyük mağduriyet oluşturuyor. Sabahın erken saatinde muayene için geldik ama personel olmadığı için muayene olmadan dönüyoruz” dedi. 

Hasta yakınları ultrason görevlisi olmadığı için mağduriyet yaşadıklarını belirterek, sorunun ivedilikle çözülmesini istedi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER