Devlet Hastanesine Başhekim Atamasına Birileri mi Engel Oluyor?

Çankırı Devlet Hastanesinde yaşandığı iddia edilen yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili haberlerin ardından, uzun süredir vekâletle idare edilen Çankırı Devlet Hastanesi başhekimliğine Operatör Doktor Cem Solak'ın atandığı söylenmişti.

Devlet Hastanesine Başhekim Atamasına Birileri mi Engel Oluyor?

15 Temmuz’da başhekimlik görevi kendisine tevdi edilen Solak, gerekli güvenlik soruşturması, başhekimlik sözleşmesi ve diğer işlemlerini bitirdikten sonra 17 Temmuz’da Sağlık Bakanlığı'na giderek işlemlerini tamamladı. 18 Temmuz’da göreve başlaması beklenen Solak’ın görevlendirme yazısı bir türlü kuruma ulaşmadı.

KİM ENGEL OLUYOR?

Yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili soruşturmaların devam ettiği Çankırı Devlet Hastanesi’ndeki başıboşluk vatandaşların da tepkisini neden oluyor. Otoritede devam eden boşluğun kurumun düzen ve yapısını etkilediğini ifade eden vatandaşlar, yetkilileri göreve davet ediyor.

TIKLAYIN

Solak’ın atamasına milletvekilleri ve sağlık bakanlığının onay verdiği ifade edilirken, göreve başlamasına kimin engel olduğu tartışılıyor.

Vatandaşlar konuya ilişkin yetkililerden açıklama bekliyor.

Kaynak:cankiribulteni.com

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 09:41

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anarşist yaren
Anarşist yaren - 9 ay Önce

Her zaman diyorum yine diyeceğim gemiyi fareler batırır.. Bu ülkeyi de sağlık sen gibi riyakatsız vasıfsız yolsuz arsız stklar mensupları batırır.. Hala utanmadan bunlar iftira diyebilen yüzsüz insanlar birilerinin desteğiyle kişilere mobing uygulamaya yolsuzluklarını inkar etmeye video kayıtlarına bile montaj demeye başladı.. Ama sunu söyleyim kaçışınız yok hepiniz hesap vereceksiniz.. Amma dünyada amma ahirette

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 9 ay Önce

Hastane aylardır. idareci olmadığından sağ.senin liyakatsız Ekibiyle bukadar çalışıyor. Tuna .Kadir .Derya.Tuğrul.Murat.

SIRADAKİ HABER