Dev hastaneyi ne hale getirdiler

Cerrahpaşa’da ameliyatlar yapılamıyor, doktorlar ceplerinden veriyor. İstanbul Tabip Odası (İTO) Genel Sekreteri Osman Öztürk “İdrar tahlillerinin bile yapılamadığı günler oluyor” dedi.

Dev hastaneyi ne hale getirdiler

Büyük borç yükü altında olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ilaç yokluğundan ameliyatlar yapılamıyor. Bilgi veren kaynaklar, anestezide Veküronyum ve Roküronyum adlı ilaçlar bulunmadığı için ameliyatların durduğunu bildirdi. Cerrahpaşa’da ameliyat olmak isteyen bir hastanın ortalama bin ile 10 bin TL arasında ödeme yapmak zorunda kaldığı, çoğu örnekte ilaç ve diğer malzemeleri hasta yakınlarının aldığı kaydedildi.

İstanbul Tabip Odası (İTO) Genel Sekreteri Osman Öztürk, Cerrahpaşa’nın borç sorunu nedeniyle medikal firmaların ihaleye girmediğini ve malzeme sorunu nedeniyle uzun süredir hastanede ameliyatların aksadığını dile getirdi. Söz konusu Veküronyum ve Roküronyum adlı ilaçların 5-10 TL’lik ucuz ilaçlar olmasına rağmen hastanede bulunmadığını belirten Öztürk, doktorların kendi imkânlarıyla özel hastanelerden ilaç getirmek zorunda kaldıklarını aktardı.

KUTUP YILDIZLARI

Cumhuriyet’ten Emre Deveci’nin haberine göre; Cerrahpaşa ve İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hükümet tarafından kasıtlı olarak ihmal edildiğini ve bu köklü hastanelerin çalışamaz hale getirildiğini belirten Öztürk, ameliyat için gerekli malzemelerin hastalara aldırıldığını söyledi.

Öztürk’ün açıklamalarından diğer satır başları şöyle:

TIKLAYIN

-Cerrahapaşa’nın durumu Çapa’dan da kötü. İdrar tahlillerinin bile yapılamadığı günler oluyor.

-Cerrahpaşa, Çapa, Hacettepe, Ege, Ankara tıp fakülteleri, Türkiye’de sağlığın kutup yıldızlarıdır. Başka yerde tedavi edilemeyen hastalar buralarda tedavi olur. Gereken destek özel hastanelere veriliyor.

-Bu hastanelerde kadrolaşamadıkları için üvey evlat muamelesi yapıyorlar.

-Yurttaşlar isyan ettirilip bu hastaneler tasfiye edilmek isteniyor.

-İstediğiniz kadar para harcayın, yeni bir Cerrahpaşa kuramazsınız. Orada 50 yıllık bir birikim ve gelenek var, hocaların tecrübeleri var. Bunları parayla satın alamazsınız.

Odatv.com

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul tabip odasi
İstanbul tabip odasi - 1 yıl Önce

Bu İstanbul tabip odası işini yapsın önce , bölücü terör öğütlerine sempati besleyen üyeleri var ise onlardan bi kurtulsun, o kendi parası ile anastezik madde alan ları da aciklasin da bilelim bu işi yüz çeşit izinle imza ile yapanlar boşuna uğraşıyor demek ki

SIRADAKİ HABER