'Davranışlarıyla Ak Partinin Ortağını Bile Çileden Çıkarmayı Başaran Sağlık Müdürü'

Kayseri Sağlık Müdürüne Şehir Hastanesi üzerinden yüklenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, Sağlık Müdürünün icraatlarıyla AK Parti’nin ittifak ortağı MHP’lileri de çileden çıkardığını savundu.

Güncel 29.07.2019, 21:19 29.07.2019, 21:29
'Davranışlarıyla Ak Partinin Ortağını Bile Çileden Çıkarmayı Başaran Sağlık Müdürü'

Kayseri Şehir Hastanesi’nde yaşanan sorunlara değinen Özer,  “... Geçtiğimiz günlerde yalanı essah gibi söylemesiyle meşhur AKP Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili Sayın Mehmet Özhaseki, ilham kaynaklarının Hitler’in Propaganda Bakanı Goebbels olduğunu açıklamıştı. Ankara seçimlerini kaybetmenin şoku ile kendi yöntemlerini partimize yamamaya çalışan Özhaseki’ye, Goebbels’in ruhunu nasıl yaşattıklarını, skandallarıyla gündemden düşmeyen Kayseri Şehir Hastanesi ve ittifak ortaklarını dahi huzursuz etmeyi başaran Sağlık İl Müdürü’nün mahareti ile anlatmak isteriz. Kayseri Şehir Hastanesi’nin skandalları daha arsasının tespit edilmesiyle başladı.

Bataklık araziye kurulan hastane söz verilen sürede tamamlanamazken, zemin güçlendirmek için bu milletin alın terinden artırdığı milyonlar toprağa gömüldü. Geçtiğimiz yıl ise daha hastanenin birçok eksiği bulunmasına rağmen, salt seçim kozu olarak halkın gözünü boyamak için bu eksikliklere rağmen açıldı.

Milletvekilimiz Sayın Çetin Arık, geçtiğimiz aylarda, TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesi ile; Kayseri Şehir Hastanesi bünyesinde Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği ile faaliyete geçen ve kamuoyuna “Türkiye’nin en büyük ikinci Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi” olarak tanıtılan hastanenin standartlara uygun yapılmadığı için hasta kabulü yapamadığı, bu nedenle daha önce Şehir Hastanesi’nin açılması nedeniyle kapatılan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkların Kliniği’nde 10 yataklı bir bölüm açılmasını ve kamunun zarara uğratılmasını sordu. Doğal olarak her zaman ki gibi yanıt alamadı. Çünkü verecekleri bir yanıt yok.” diye konuştu.

“TUTUM VE DAVRANIŞLARIYLA AKP’NİN İTTİFAK ORTAĞINI BİLE ÇİLEDEN ÇIKARMAYI BAŞARAN SAĞLIK MÜDÜRÜ”

Açıklamasında, “AKP’nin otel konforunda diye reklamını yaptığı Kayseri Şehir Hastanesindeki tek skandal tamamlanmadan açılması ve kamunun uğratıldığı zararlar da değil. Kayseri Şehir Hastanesi’nde ortaya çıkan yılanlar, haşerat gazete manşetlerinde inmiyor.  

Peki ilham kaynağı Hitler’in Propaganda bakanı Goebbels olanlar ne yapıyor? Tabii ki her zaman olduğu gibi inandırana kadar yalan söylemeye, algı yöntemleriyle gerçekleri kamufle etmeye çalışıyorlar.” ifadelerini kullanan Özer, şu ifadeleri kullandı;

“Tutum ve davranışlarıyla AKP’nin ittifak ortağını bile çileden çıkarmayı başaran İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ramazan Benli, Sağlıkta Kalite Standartlarını değerlendirmesinde, Kayseri Şehir Hastanesi’nin bir ilki gerçekleştirerek 100 tam puan aldığını belirterek, birilerine teşekkür edip, bir de teşekkür belgesi veriyor. Ne diyelim şıracının şahidi bozacı… Şehir Hastaneleri neresinden tutsanız elinizde kalıyor, standartlara uygun yapılmadığı için servisler hizmete girmediği için eski hastanelerde geçici çözümler aranıyor, yılanlar, haşereler cirit atıyor ama Ramazan Benli, Katile Standartlarında 100 tam puan aldı diye algı operasyonu yapıyor. Rus tankları Almanya’ya girene kadar Alman halkı, savaşı kazandıklarını, dünyayı dize getirdiklerini sanıyordu. Çünkü Goebbels’in taktiği gereği halka inandırana kadar yalan söyleniyor, algı operasyonları yapılıyordu. Halkımız şunu çok iyi bilsin ki Kayseri Şehir Hastanesi kalite standartlarıyla değil, skandallarıyla yüzlük bir hastane. Buradan AKP’lire ve AKP bürokratlarına sesleniyorum; elinizdeki medya gücü ve kamu olanaklarıyla oluşturduğunuz algı operasyonlarıyla halkımızı aldatmaktan vazgeçin, gerçekler ortaya çıktığında insanların arasına çıkacak ‘yüz’ünüz olsun”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Yahyali 1 yıl önce
Chp, mhp istemiyormuş mudurumuzu cokta kulak asmaya gerek yok bence
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?