Danıştay'dan İcap Nöbetine İptal Kararı

Aydın'da bir Genel Cerrahi uzmanının, Aydın 1. İdare Mahkemesine tek hekimin icap nöbeti tutulamayacağı gerekçesi ile icap nöbetlerinin iptali gerekçesi ile açtığı davanın red edilmesi üzerine temyize gitti. Danıştay 12. dairesinde görülen temyiz duruşmasında mahkeme kararını açıkladı.

Danıştay'dan İcap Nöbetine İptal Kararı

TIKLAYIN

Aydın ili Çine İlçesinde görev yapan Genel Cerrahi uzmanının Aydın 1. İdare Mahkemesine tek hekimin icap nöbeti tutulamayacağı gerekçesi ile icap nöbetlerinin iptali gerekçesi ile açtığı davanın red edilmesi üzerine temyize gitti. Danıştay 12. Dairede görülen temyiz mahkemesi sonucunda :

Yataklı Tedavi Kurumların İşletme Yönetmeliğinin 42. maddesinde Ev Nöbetinin tanımı yapılmış olup, nöbet tutacak uzman doktor sayısından az ama birden fazla olduğu durumlarda tutulabileceğinden icap nöbetlerinin iptali ve icap nöbetinin yazılmaması hükme bağlandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 14:34

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahu
Ahu - 8 ay Önce

Bu haberin mahkeme evrakını paylaşabilir misiniz ? ahucrt@gmail.com

ahu cerit
ahu cerit - 8 ay Önce

kararın aslını mail atabilir misiniz?
ahucrt@gmail.com

SIRADAKİ HABER