Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu: Tetkiklerle ilgili düzenleme hekimlerin iş yükünü azalatacak

Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof.Dr.Serkan Topaloğlu sağlık alanında tetkiklerle ilgili yapılan düzenlemeleri değerlendirdi.

Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu: Tetkiklerle ilgili düzenleme hekimlerin iş yükünü azalatacak

Prof.Dr.Serkan Topaloğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘MR ve BT tetkikleri için yapılan düzenleme ile hastaların ve hekimlerin e-Nabız üzerinden tetkiklere erişiminin sağlanması, tüm kamu, üniversite ve özel hastanelerin de sisteme dâhil edilmesi kaynakların etkili ve verimli kullanılması açısından memnuniyet vericidir’ dedi. 

TIKLAYIN

Uygulamanın gereksiz tetkiklerin, hastaların radyasyon maruziyetinin ve hekimlerimizin iş yükünün azaltılmasına yardımcı olacağını belirten Prof.Dr.Topaloğlu ‘Uygulama tanı ve tedavi süreçlerinin hızlandırılmasına katkı sağlayacaktır.

Benzer dijital uygulamaların gerekli diğer alanlar için de genişletilecek olması, sağlık hizmeti sunumunda teknolojiden en üst düzeyde faydalanmanın yanı sıra, hekim ve hasta memnuniyetini artırmak için de önemli bir adımdır’ dedi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER