Cumhurbaşkanı ‘En az 3 çocuk’ diyor ama.. Kocaeli’de 402 bin prezervatife 140 bin lira!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan korunması ve doğum kontrolünün sağlanması amacıyla 402 bin prezervatif dağıtacak. İhaleye çıkan müdürlük, prezervatifler için 139 bin 89 liralık sözleşme imzaladığı iddia ediliyor.

Güncel 16.08.2019, 07:59 16.08.2019, 23:34
Cumhurbaşkanı ‘En az 3 çocuk’ diyor ama.. Kocaeli’de 402 bin prezervatife 140 bin lira!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kocaeli’de doğum kontrolünün sağlanması ve cinsel yollarla bulaşan hastalıkların önüne geçilmesi amacıyla Kocaeli’de binlerce prezervatif dağıtacak. 402 bin prezervatifin alımı için ihale yaptı. Söz konusu prezervatif işi için 7 firma dosya aldı. İhalede 2 firma teklif verdi. İlk teklif 156 bin 780 lira idi. İkinci teklif ise Atilla Teknik Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nden geldi. Şirket prezervatifler için 139 bin 89 lira teklif etti. Şirket ile müdürlük arasında mayıs ayında sözleşme imzalandı.

TIKLAYIN

İhale ile alınacak olan prezervatiflerin lateks ya da doğal kauçuktan üretilmiş olması, düz, pürüzsüz olması, yüzeyin kayganlaştırıcı ile kaplı olması isteniyor. Uzunluğu 160 milimetreden az olmaması istenen prezervatiflerin alımı ile ilgili ihale 5 Nisan’da Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek. İhale ile satın alınacak olan prezervatiflerin üzerinde “Tek kullanımlıktır”, “Serin ve kuru yerde doğrudan güneş ışığından uzak saklanmalıdır”, “Oda sıcaklığında saklayınız” ve “T.C. Sağlık Bakanlığınca parasız verilir, satılamaz” uyarıları yer alacak.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğum kontrol yöntemlerine karşı. Söz konusu ihale her fırsatta ‘en az 3 çocuk’ önerisinde bulunan Erdoğan’a rağmen gerçekleştirilmiş olacak.

Kaynak:Uğur ENÇ/ kocaelibarisgazetesi.com

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?