Çocukları İçin Ek İş Yapan Sağlık Memurunun Ölümü Hastaneyi Yasa Boğdu!

Erdal Adanur... İki çocuk babasıydı. Silivri Devlet Hastanesi’nde görevliydi. Çocuklarını okutabilmek için ek iş olarak inşaatta çalışıyordu. Ancak inşaatta çalışırken düşerek yaşamını yitirdi.

Güncel 11.06.2020, 14:15 26.06.2020, 14:55
Çocukları İçin Ek İş Yapan Sağlık Memurunun Ölümü Hastaneyi Yasa Boğdu!

Hürriyet'ten Aydemir KADIOĞLU'nun haberi; 

TIKLAYIN

Silivri Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde sağlık memuru olarak çalışan, iki çocuk babası Erdal Adanur (44), ek iş olarak çalıştığı inşaattan düşerek ağır yaralandı.Hastaneye kaldırılan Adanur, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Silivri Devlet Hastanesi bahçesinde Adanur için tören düzenlendi. Duaların okunduğu törende, Adanur’un çalışma arkadaşları gözyaşlarını tutamadı. Adanur’un fotoğrafını yakalarıma takan hastanedekiler, tüm gün fotoğrafla çalıştı. Yapılan törenin ardından Adanur, Arnavutköy Mezarlığı’nda defnedildi.

‘MÜKEMMEL BİR İNSANDI’

Adanur’un çalışma arkadaşı Ceylan Yılmaz, “Mükemmel bir insandı, kimseyi kırmazdı. Çocuklarını okutabilmek için mesai sonrası inşaatta çalışıyordu. O kadar iyi bir adamdı ki, hayır diyemezdi. Herkesin derdine koşan birisiydi” dedi. Adanur’un bir diğer çalışma arkadaşı Cenk Şimşek ise “Ben de yeri çok ayrıydı, ben buraya ilk başladığımda bana abilik yaptı. Kimsem yoktu şu Silivri’de, bana kol kanat gerdi”diye konuştu.

Yorumlar (5)
personel 5 ay önce
Gönül isterdi ki çocuklarını okutabilecek maaşı olsun. Mesai sonrası inşaatta çalışmaya mecbur kalmasın ama olmadı aldığı en düşük devlet memuru aylığı ne kendine ne de canını ortaya koyduğu evlatlarına yetmedi. Şimdi o çocuklar ne olacak acaba devlet sahip çıkar mı dersiniz?
Sağ mem 5 ay önce
Bir sagkik calisanina 3300 TL maaş alan biri ne yapsın bu ayın önce bakana sonra devlete yeter.kamuda en düşük maaşı sağlık çalışanları alıyor 3300 TL maaş 1300 TL ek ödeme herşey dahil 4600 TL bu kadar düşük maaş alan bir kurum kaldı mı bir polis memuru 6500 TL bir astsubay 7500 TL bir öğretmen 6500 TL bir zabıta 5700 TL bir imam 4900 TL bir bekçi 5200 TL bir itfaiye çavuşu 5300 TL alırken sağlık çalışanları nin aldığı maaş ortadadır
Erdal Şıklı 5 ay önce
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşAllah. Ailesine, Tüm dost ve sevenlerine sabırlıklar diliyorum
Sağlıkçı 5 ay önce
Benim birlikte çalıştığım mesai arkadaşım ve abimdi.öncelikle Allah rahmet eylesin tekrardan.fakat ve lakin ölen bir insanı bile kullanarak politika yapmak kadar terbiyesiz saygısız olmak bu olsa gerek.röportajda ismi geçen kişilerin hastane ile rahmetli abimizle hiçbir alakası yoktur hatta öyle kişileri tanımıyoruz bile ve yine aynı zamanda bilip bilmeden yalan yanlış haber yapmak terbiyesizlikten başka birşey değildir,yazıktır ginahtır ayıptır bilip bilmeden haber yapıyorsunuz????????
Tedinim lee le 5 ay önce
Öncelikle Allah rahmet eylesin makamı cennet olsun inşAllah değerli yorumcu herşeyi maasa bağlama bir saglikci 5500 tl civarlarında alıyor turkiyede en büyük sorun hala konut fiyatlari dur bu konuda toki memur kent yapsın 20 yıllık kira öder gibi malesef turkiyede kiralar çok yüksek ayrıca devletinde belli bir gücü var ölen kardeşimize Allah rahmet eylesin amin
14
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?