CHP'li Akın, görevden alınan başhekime sahip çıktı

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Gönen Devlet Hastanesi Başhekimi Ufuktan Başer’in görevden alınmasına tepki gösterdi. Ahmet Akın, “Hipokrat yemini etmiş bir doktorun sadece görevini yaptığı için görevinden el çektirenler siyasi kapris ve kinleri ile halka hizmet etmiyorlar. Kendini mesleğine adamış olan Başhekim Ufuktan Başer, kendisinden özür dilenerek derhal görevine iade edilmeli” dedi.

CHP'li Akın, görevden alınan başhekime sahip çıktı

Gönen Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ufuktan Başer, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın talebiyle Ramazan Bayramı’nda palyatif bakıma ihtiyacı olan kanserli bir hastaya ambulans sağladığı için görevinden alındı. Gönenliler tarafından sevilen ve başarıyla görevini sürdüren Gönen Başhekimi Başer’in görevden alınmasına tepkiler çığ gibi büyüdü. Gönenliler, sosyal medyada Başhekim Başer’in görevine iade edilmesi için yetkililere çağrılarda bulundu.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Başhekim Başer’den özür dilenerek derhal görevine iade edilmesini istedi. Doktor Başer’in görevinden el çektirilmesi ile ilgili olarak edindiği bilgileri anlatan CHP’li Ahmet Akın, şunları söyledi:

“Ramazan Bayramı’nda Bursa’da tedavi gören kanserli bir hastamız doktor izniyle memleketimiz Gönen’e geliyor. Ancak burada rahatsızlanınca doktorlar tarafından ambulansla tedavi gördüğü hastaneye götürülmesi gerektiği söyleniyor. İddiaya göre AKP Gönen İlçe yönetiminden birileri Hastane Müdürünü aramış. Ancak, ambulans sağlanamamış. Bu arada Belediye Başkanımız İbrahim Palaz da aynı hasta için aynı saatlerde Başhekimimizi arıyor. Sonuç olarak kanserli hasta tedavi göreceği hastaneye gitmek için Bandırma’ya kadar ambulansla götürülüyor. Tüm bunlar yaşandıktan sonra da geçtiğimiz gün hiç gerekçe sunulmadan İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz başhekimi arayarak görevden alındığını bildiriyor. Bu ülkenin, vatandaşlarımızın onuruyla görevini yerine getiren doktorlara ihtiyacı var. Siyasetçilerin, kaprisleri ile millet için hizmet edenleri yerinden yurdun etmeye hiçbir hakkı yoktur. Hekimlerimiz ve diğer sağlık çalışanlarının mesleklerini onurla uygulayacaklarına dair ettikleri yemin ile verdikleri hizmet kutsaldır. Görevini onuruyla yapmak isteyen bir doktorun görevden alınarak Gönen’in adını bu haksız tutumla Türkiye’ye duyurulanların, başlarını yastığa koyduklarında vicdanlarının titreyip titremediğini çok merak ediyorum. Gönenliler bu haksızlığı asla kabul etmeyecek ve her platformda sorumlularını eleştireceklerdir.”

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER