Cerrah doktor, ameliyathanesi olmayan hastaneye atandı

Ordu Devlet Hastanesinde görevli en çok ameliyat yapan, en çok hasta bakan genel cerrahi doktoru Çağlar Yıldırım, ameliyathanesi dahi bulunmayan Kumru Devlet Hastanesine görevlendirildi

Güncel 24.07.2019, 11:43 24.07.2019, 18:23
Cerrah doktor, ameliyathanesi olmayan hastaneye atandı

Ordu Devlet Hastanesinde görevli genel cerrahi doktoru Çağlar Yıldırım, ameliyathanesi dahi olmadığı belirtilen Kumru Devlet Hastanesine görevlendirildi. İlde 10 yıla yakın bir süredir görev yapan Çağlar Yıldırım'ın başka bir hastaneye görevlendirilmesi sonrasında, endoskopi randevularının 12 aya kadar uzayabileceği ifade ediliyor.

Diğer taraftan, Ordu Eğitim Araştırma Hastanesinin tek çocuk cerrahı olan Uzman Doktor Ali Onur Kaya da geçen Cuma günü görevinden ayrıldı. Ordu Hayat gazetesine bir değerlendirme yapan Dr. Kaya "Mecburi hizmet ile Ordu'ya gelip 10 yıl kalan, benim gibi biri de istifa edip gidiyorsa birilerinin oturup düşünmesi gerekiyor" dedi.

Ameliyathanesiz cerrah!

Ordu’nun en çok ameliyatını yapan, en çok hastasını muayene eden, kanser, kaza ve yaralanma ameliyatlarında başarısı herkes tarafından bilinen ve birçok hastanın hayata tutunmasına çok büyük yardımları olan ilin sevilen ve bilinen Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr Çağlar Yıldırım'ı doktorun kendi isteği olmadığı halde ameliyathanesi dahi olmayan Kumru Devlet Hastanesine tayin etti.

Hastalardan tepki!

Birçok hasta tarafından gazetemiz arandı ve ortada kaldıklarını, doktor değişikliği nedeniyle tedavi sürecinin sil baştan olduğunu, hiç bir doktorun kendileri ile Çağlar bey kadar ilgilenmediklerini söylediler.

İlimizde 10 yıla yakın süredir görev yapan Dr. Çağlar Yıldırım‘ın ameliyatını yaptığı ve muayenesini yapıp takip ettiği binlerce hastanın ortada kaldığı iddia ediliyor.

Ölmeyene endoskopi!

İlçe gastroentetolog da istifa ettikten sonra Devlet Hastanesinde endoskopik girişim yapan 3 kişiden biri olan Dr. Çağlar Yıldırım’ın Kumru’ya gönderilmesi sonrası 8 aya varan endoskopi randevularının 12 aya kadar uzaması bekleniyor.

TIKLAYIN

Haberi öğrenen Dr. Çağlar Yıldırım‘ın hastaları sanal ortamda “doktorumuzu geri getirin” kampanyası başlattılar.

Bir doktor daha gitti!

Ordu Eğitim Araştırma Hastanesi’nin tek Çocuk Cerrahı olan Uzm. Dr. Ali Onur Kaya da, görevinden istifa etti. Dr. Kaya’nın sağlık müdürlüğünün ve başhekimin yaptığı baskılara dayanamayarak Cuma günü itibari ile görevinden istifa ederek başka bir ile gittiği öğrenildi.

Huzur kalmadı!

Telefonla görüştüğümüz Çocuk cerrahı Uzm. Dr. Ali Onur Kaya, istifasının ana gerekçesini “çalışma huzurunun kalmaması” olarak gösterdi. Liyakatsız atamaların kurumlara ve çalışanlara zarar verdiğini belirterek, şunları söyledi;

“İşi bilmeyen, hastaneyi bilmeyen idareciler insanların ister istemez çalışma huzurunu da kaçırıyorlar.

Mecburi hizmet ile Ordu’ya gelip 10 yıl kalan, benim gibi biri de istifa edip gidiyorsa birilerinin oturup düşünmesi lazım.”

Cumhur değil, oy ittifakı!

Her iki doktorun da Türk Sağlık-Sen iş yeri temsilcisi olması akıllara sendikal siyasi baskı mı var sorusunu da getiriyor.

Cumhur ittifakının ortağı olan siyasilerin bu duruma verecekleri cevabı merakla bekliyoruz. İli yönetenlerin ve milletvekillerinin kanunsuz yapılan bu vb. atamalara müdahale etmemesi, engelleyememesi halkta ciddi rahatsızlık oluşturmuş durumda. Ordu Halkı bu sağlık müdürü tarafından adeta bir kanser gibi yavaş yavaş öldürülüyor.

Erdoğan Erişen/Ordu Hayat

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
MAALESEF 2 yıl önce
yeni bakan ve yeni yönetim ile maalesef il sağlık müdürlükleri total olarak elekten geçirmedi. kendilerini mini sağlık bakanı olarak görüp istediği hastaneyi istediği idareciyi veya doktoru kendi işçisi gibi gören il sağlık müdürleri istemiyoruz. gerçekten çalışanına sahip çıkan barış ortamı yaratan kendi için değil sağlık için çalışan müdürlere ihtiyacımız var. temizleyin şu torpille gelen müdürleri artık bakanım.
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?