Bursa Şehir Hastanesinin İlk Günü

Tam 5.5 milyon nüfusa Dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti verecek olan Bursa Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başladı.

Güncel 17.07.2019, 02:50 04.08.2019, 19:05
Bursa Şehir Hastanesinin İlk Günü

Hastanenin hasta kabulüne başladığı ilk gün herkeste tatlı bir heyecan vardı. Hastane yöneticileri ve çalışanlarının kusursuz bir “ilk gün” için haftalar öncesinden hazırlıklar yaptıkları belliydi. Her şey öylesine düzenli ve akıcıydı ki gelen hasta ve hasta yakınlarının memnuniyeti gözlerinden okunuyordu. 

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan’ın kusursuz ilk gün çabası ise takdirde değerdi. Mütevazı kişiliği ile dikkati çeken Dr. Akan, sabahın ilk ışıkları ile birlikte geldiği hastaneyi adım adım dolaştı. Hastalar ve yakınlarıyla  sohbet eden, bir sorunlarının olup olmadığını soran ve aldığı memnuniyet yanıtlarıyla mutlu olan  Dr. Akan’ın bu tutumu büyük takdir topladı. 

5 yıldızlı otel konforundaki donanımı ve sağlık alanındaki ileri teknolojiye sahip cihazlarıyla şifa arayan hastalara dünya standartlarında hizmet vermeye başlayan Bursa Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından 2003'te uygulamaya konulan "‘Sağlıkta Dönüşüm" kapsamında hayata geçirilen şehir hastanelerinin 10.’sunu oluşturuyor.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Hastaların yanı sıra bir hafta sürecek ücretsiz otobüs seferleri imkanlarını kullanarak hastaneyi görmek için gelen halkın da çoğunlukta olduğunun dikkati çektiği ilk günde; memnuniyeti en üst seviyede tutmak için özenli bir çalışma sergilendi. Yürüyemeyen, yaşlı ve engelli hastalar ile acil servise getirilen çocuklar, elektrikli ve akülü araçlarla taşındı. Hasta ve yakınlarının ikramlarla karşılandığı ilk günde maskot karakterler, hediyeler dağıttı çocukları eğlendirdi. Canlı müzik eşliğinde karşılanan hastalar her türlü konfora sahip buldukları hastaneden memnuniyetlerini dile getirdiler.

Türkiye'nin sağlık sektöründe bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük projeler olarak adlandırılan şehir hastanelerinin en büyüklerinden birisi olan Bursa Şehir Hastanesi; Rönesans Holding’in, 24 yılı aşkın uluslararası müteahhitlik ve 16 yıllık gayrimenkul geliştirme deneyimini kendi bünyesinde birleştirip, Türkiye'nin sağlık sektöründe önde gelen yatırımcılarından biri olan Rönesans Sağlık Yatırım ve Fransız yatırım şirketi Meridiam imzasını taşıyor. 

Hasta, hasta yakını ve refakatçilerin yanı sıra çalışanların da her türlü konforunun düşünüldüğü Bursa Şehir Hastanesi’nin işletmecilik hizmetleri ise sağlık sektöründeki uluslararası son teknolojileri takip ederek, sağlık hizmetlerinin verimliliğini ve kalitesini önemli ölçüde artıran Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından yürütülecek olması da ayrı bir avantaj. Bugüne kadar hizmete açtığı Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesi, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile  Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanelerindeki işletmecilik hizmetleri model olan Rönesans İşletme Hizmetleri, alanında en iyi alt yüklenicileri ile dünya standartlarında hizmeti Bursa halkına da sunacak.

Beş yıldızlı otel konforunda adeta göz kamaştıran, kenti sağlık turizminde önemli bir merkez haline getirecek hastanenin hasta kabulüne başladığı ilk günde duygularını dile getiren ziyaretçilerin ortak düşüncesi “Bursa bu hizmeti hak etti” oldu. 

Hayırlı uğurlu olsun, emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Kaynak:Dilek AKIN/bursahaber.com

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?