Bir iğne yaptırdı, hayatı karardı

Kocaeli’de baş ağrısı şikâyetiyle özel bir hastaneye başvuran Çiğdem Dağ’ın sol kalçasında hatalı iğne nedeniyle doku lezyonu oluştu. Sol kalçasının bir kısmını kaybeden talihsiz kadın, adli tıp kurumundan gelen raporla ikinci bir şok yaşadı.

Güncel 15.07.2019, 23:24 15.07.2019, 23:30
Bir iğne yaptırdı, hayatı karardı

Olay, Kocaeli’nin Körfez İlçesinde 2015 yılında meydana geldi. 44 yaşındaki Çiğdem Dağ şiddetli baş ağrısı şikâyetiyle özel bir hastanenin acil servisine başvurdu. Çiğdem Dağ’a acil serviste sol kaçasından ağrısı kesici iğne yapıldı ve evine gönderildi. Eve giden Dağ, bir süre sonra enjeksiyon bölgesinde ağrı ve morarma olduğunu fark etti. Tekrar acil servisin yolunu tutan talihsiz kadının iğne olduğu sol kalçasına krem sürüldü ve soğutma işlemi uygulandı. Bir kez daha eve gönderilen Çiğdem Dağ, ağrıların şiddetlenmesi üzerine bu sefer ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

DOKU LEZYONU TESPİT EDİLDİ

Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuran Çiğdem Dağ’ın yapılan kontrollerde sol kalçasında hatalı iğne nedeniyle doku lezyonu oluştuğu tespit edildi. İlk ameliyatını Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde olan Dağ, ikinci ameliyatını ise özel bir hastanede oldu. Şuana kadar iki ameliyat geçiren Dağ’ın sol kalçasının önemli bir kısmı alındı. Üçüncü bir ameliyat daha olması gereken Dağ, hukuk mücadelesi de başlattı.

“İKİ AMELİYAT İÇİN 60 BİN LİRA HARCADIK”

Yaşanan olayla ilgili Körfez Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Çiğdem Dağ’ın eşi Ali Dağ, “Hatalı iğne nedeniyle suç duyurusunda bulunduk. Dava yaklaşık 4 yıl sürdü. Son olarak İstanbul Adli Tıp Kumundan bir rapor geldi. Rapora göre iğnede hata varmış. Bu durum milyonda bir olabiliyormuş. Böyle bir rapor çıkınca haliyle dava düştü. Tedavilerle birlikte iki ameliyat için toplamda 60 bin lira harcadık. Şimdi bir üçüncü ameliyat daha gerekiyor” dedi.

TIKLAYIN

“EŞİM KABİNDE AĞLIYOR”

Söz konusu durumun başkalarının da başına gelebileceğini ifade eden Ali Dağ, “Bizim canımız yandı. Biz başkalarının canı yanmasın istiyoruz. Artık olan oldu. Ancak eşim psikolojik olarak çökmüş durumda. Mağazada yeni bir kıyafet denemek için kabine girdiğinde ağlıyor. Denize, plaja gidince kendisini kötü hissediyor. Kalçasında oluşan boşluğu pamukla dolduruyor. Biz bu işin parasında değiliz. Milyonda bir olur dediler. Önemli olan insan sağlığı” diye konuştu. 

Kaynak:Kocaelidenge.com

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?