BENLİ Kardeşlerin Sağlık Müdürlüğü Atamaları Milletvekillerini İsyan Ettirdi!

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki atamalarla ilgili iddialar sağlık camiasında şok etkisi yarattı. İddialara göre Sağlık Müdürlüğünde atamaların tamamının Sağlık Müdürü Ramazan Benli’nin kardeşi ve yine müdürlükte görevli Rüştü Benli tarafından yapılıyor.

BENLİ Kardeşlerin Sağlık Müdürlüğü Atamaları Milletvekillerini İsyan Ettirdi!

İddialar uzun süredir gündemde olmasına rağmen ne İl Müdürü Benli’den ne de kardeş Benli’den herhangi bir açıklama yapılmadı. İl Müdürü Benli’nin uygulamalarından bazı AK Partili milletvekilleriyle MHP milletvekilleri rahatsız olmuş, aldırmak istemişler ancak başarılı olamamışlardı.

VAN’DAN UZMAN GETİRİLDİ

Gerek İl Sağlık Müdürlüğü gerekse Kayseri Şehir Hastanesi yönetici kademesindeki personel atamaları için büyük bir çekişme yaşandığı öne sürüldü. İl Sağlık Müdürlüğü’nde milletvekillerine rağmen atamalara yeşil ışık yakıldığı iddia edilirken son olarak İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli’nin Van’dan bir ismi uzman olarak Kayseri İl Müdürlüğü’ne getirttiği belirtildi. Oysa bu kabil atamalarda öncelikli olarak yerel kaynaklardan ve taleplerden sağlanmasının esas olduğu belirtiliyor.

MİLLETVEKİLLERİNİ TAKAN YOK 

TIKLAYIN

İl Sağlık Müdürlüğü içindeki atamalarda ne AK Parti İl Başkanlığı ne milletvekillerinin bir fonksiyonunun olmadığı müdürlükteki tüm atamaların İl Müdürü Benli’nin kardeşi Rüştü Benli’den geçtiği ve özellikle de belli bir tarikatın bu atamalarda çok etkili olduğu öne sürüldü. İktidar partisi ya da Cumhur İttifakı milletvekillerinin İl Sağlık Müdürü Benli ve kardeşi Rüştü Benli üzerinde etkili olmadıkları ve önemli atamaların milletvekillerine rağmen yapıldığı ifade ediliyor.

KARDEŞ BENLİ İSTERSE OLUYOR 

Son olarak yeni kurulan İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanlığı’na Mustafa Salep ile başkan yardımcılığına da Ümit Özdemir’in atanması kurum içinde, liyakatin dikkate alınmadığı ve İl Sağlık Müdürü Benli ile kardeşi Rüştü Benli’ye yakın olmanın yükselmek için yeterli olduğunu yorumlarına neden oluyor. Benli kardeşlerin liyakate uygun olmayan bazı atamalarına direndiği belirtilen Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik’in de bu nedenle İl Sağlık Müdürlüğü ile iş ilişkisinde ciddi sıkıntıların yaşandığı öne sürüldü.

BENLİ’DEN KARDEŞ DAYANIŞMASI!

Göreve geldiği günden bu yana birçok karar alan Sağlık Müdürü Benli, çok tartışılacak iki atamaya imza atmıştı. Benli’nin Yahyalı Devlet Hastanesi’nde röntgen teknisyeni olarak görev yapan abisi Rüştü Benli’yi İl Sağlık Müdürlüğü bünyesine alarak Ar-Ge biriminin başına getirmiş hemen ardından da yine abisi Rüştü Benli’nin eşi Berrak Benli’yi de, hemşirelikten uzmanlığa yükselterek yanına almıştı.

kayserigundem.com.tr / Özel Haber: İlter Sağırsoy

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 23:52

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kayserili
Kayserili - 5 ay Önce

Atamaları vekilmi, Akparti İl başkanımız yapacak? Tabiki müdür yapmalı. Siyasetin müdahelesine müsade etmediyse Müdüre şapka çıkarmak lazım.

Haberci
Haberci - 5 ay Önce

Saglik müdürlüğündeki atamalari milletvekillerinin mi yapmasi gerekiyorda sağlık müdürümu taliyormus. Müdür olarak atandigi kurumu müdürün yonetmesi günümüzde cok siradisi sanirim. Müdür kendi kurumunu yonetiyor kuklalik yapmiyor tez kellesini alin o zaman.

Adem Yavuz
Adem Yavuz - 5 ay Önce

Milletvekilinin işi yasamadir. Yasa yapmaktır. İl sağlık müdürünün işi de sağlık alanında liyakatli yönetici atamadir. Milletvekili atamaya neden karışsın? Resmen torpil olmadan neden atama yapılmış diye eleştiri yapmışsıniz ??

Yusuf
Yusuf - 5 ay Önce

Liyakati belirleyecek bir kurumun amiri değilde kim olacak????

Arif yozgatlı
Arif yozgatlı - 5 ay Önce

Bu nasıl haber ya atamaları tabiki il saglik müdürü yapar. Böyle bir şey olamaz. Herkes kendi çalışma ekibini kendi kurar yoksa fayda gelm3z o kuruma arkadaş

Sondakika38
Sondakika38 - 5 ay Önce

Kayseride en liyakatlı kurum denilirse Kayseri il saglik müdürlüğü derim. Arkadaşlar basından yakından takip ediyorum. Gerçekten kayseri sağlık müdürlüğü Ali Ramazan Benli ile şaha kalktı. Rabbim böyle yöneticilerin sayısını arttırsın.

Gercekler
Gercekler - 5 ay Önce

Teşkilat yapılanması bakanlık tarafından yenilendi.ayrica başkan yardımcısı olan birinin başkan olarak atanması yadırganacak bir durum değildir.gecmise baktığımda il sağlık müdürlüğü hiç bir vakit bu kadar şeffaf ve liyakate dayalı olmamıştır.ayrica Rüştü bey ve eşi Ali Ramazan bey göreve gelmeden önce farklı hastanelerde müdürlük yapıyorlardı.
Daha önceleri tayin olmak isteyen personeller birilerini devreye sokarak müdürlüğün kapısını bekliyorlar. Şimdi ise herkes tayinleri puan sıralamasına göre yapıldı için herkes rahat.tabi birileri bu durumdan hoşnut degil

Ali İsmail Karaman
Ali İsmail Karaman - 5 ay Önce

İl Sağlık Müdürünün bu duruşu takdire şayandır. Özellikle ataması yapılan Ümit ÖZDEMİR liyakat ve yetkinlik açısından tartışılmaz bir isimdir. Mali ve Bütçe konusunda değil Kayseride Türkiye genelinde listeye girecek bir isimdir. Üç tane şehir Hastanesinin açılışında önemli görevler almış bizzat BAKANLIK tarafından görevlendirilmiş bir çok Müdürlük teklifini geri çevirmiş çok kıymetli bir şahsiyettir. Liyakat konusunda Kayseride alternatifi yoktur. Bu atamaya laf edenlerin derdinin liyakat olmadı bu haberle daha da gün yüzüne çıkmıştır. Sn. Ali Ramazan Benli ye bu kararından dolayı tebrik etmek gerekir. Kayseri adına teşekkür ederim.


SIRADAKİ HABER