Başkan, Sağlık İl Müdürlüğünü soru yağmuruna tuttu

Burdur Sağlık İl Müdürlüğü, hatırlanacağı üzere Burdur Belediyesinin sosyal projeler kapsamında son beş senedir alışkanlık hale getirdiği hoş geldin bebek paketlerinin hastaneye girişlerini yasaklamıştı. diyerek başladığı açıklamasında Burdur İl Sağlık Müdürlüğünün cevaplamasını istediği soruları sıralayan Burdur Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut, sorularımıza cevap verip vermeyeceğinizi bilmiyoruz ama doktorlarımızın sorunlarına bir an önce çare bulunmasını istiyoruz dedi.

Başkan, Sağlık İl Müdürlüğünü soru yağmuruna tuttu

Burdur Sağlık İl Müdürlüğü, hatırlanacağı üzere Burdur Belediyesinin sosyal projeler kapsamında son beş senedir alışkanlık hale getirdiği hoş geldin bebek paketlerinin hastaneye girişlerini yasaklamıştı. diyerek başladığı açıklamasında Burdur İl Sağlık Müdürlüğünün cevaplamasını istediği soruları sıralayan Burdur Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut, sorularımıza cevap verip vermeyeceğinizi bilmiyoruz ama doktorlarımızın sorunlarına bir an önce çare bulunmasını istiyoruz dedi.

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut Sağlık İl Müdürlüğü'nü soru yağmuruna tuttu.

Yaptığı açıklamada:

"Burdur Sağlık İl Müdürlüğü, hatırlanacağı üzere Burdur Belediyesinin sosyal projeler kapsamında son beş senedir alışkanlık hale getirdiği hoş geldin bebek paketlerinin hastaneye girişlerini yasaklamıştı.Bizler Sağlık İl Müdürlüğünden Burdur halkımızın yararına yapılan uygulamaların durdurulmasından öte şu an devlet hastenemizde yaşanan ve sayıları artarak yaşanmasından korkulan uzman doktorlarımızın tayin istemelerini durdurmalarını bekliyoruz. Doktorlarımızın ne gibi sıkıntıları vardır ki, uzun süredir şehrimizde yaşayan, buradan emekli olup Burdur da yaşamlarını sürdürmek isteyen doktorlarımız şimdi başka şehirlere gitmek istemektedirler? Hastane yönetiminin hangi yanlış yönetimleri performans primlerini adeta sıfırlamıştır?Mevcut hastanemizin Fiziki koşullarının yetersiz olması sebebiyle yenisi yapılacak Devlet Hastanemizin durumu ne aşamadadır? Yerel seçim öncesi tabelasını gördüğümüz Yeni Hastanenin kendisini görmek için ne kadar daha bekleyeceğiz? Bu sorularımıza cevap verip vermeyeceğinizi bilmiyoruz ama doktorlarımızın sorunlarına bir an önce çare bulup bu tayinleri durdurmak zorunda olduğunuzu aksi takdirde Burdur Halkının iki elinin yakanızda olacağını biliyoruz" şeklinde konuştu.

Burdur Devlet Hastanesinde 32 uzman doktorun döner sermaye krızi nedeniyle tayin isteyecek olması üzerine CHP Burdur İl ve İlçe başkanlarını harakete geçirdi.

Burdur Hastaları Çok Mağdur Olur

TIKLAYIN

CHP Merkez İlçe Başkanı Gül Sıdıka Oğuz "Son günlerde Burdur'un gündemine düşen Burdur Devlet Hastanesinde yeterli döner sermaye alamadıkları gerekçesiyle 32 uzman doktorun tayin isteyecek olması  kabul edilebilir değildir. Bir yandan burdur halkının çevre illerde muayene isteği tartışılırken üzerine deneyimli 32 hekimin tayin istemesi burdur da hastaları çok mağdur edecektir" dedi.

Yeni Hastane Hemen Bitirilmeli

Burdur Devlet Hastanesi fiziki şartlarının  gerekçe gösterildiği döner sermaye gelir eksikliğinde yeni hastanenin acilen bitirilmesinin önemine dikkat çeken Başkan Oğuzkan " Yetkililer rahatsız olan hekimlerin sorunlarını dinleyip bir formül bularak hekimlerin Burdur'da kalması sağlanmalıdır. Doktorların sadece döner sermaye ücretlerine bağlı tayin istemediklerini basından öğrendik. Diyalog eksikliği, idarenin ben yaptım oldu mantığından rahatsızlar. Sayın vali başta olmak üzere hekimlerin dertleri bir toplantı yapılarak dinlenmeli ve gereği hemen yapılmalı " diye konuştu.

Tayin İsteminin Durdurulmasını Bekliyoruz

Onlarca uzman doktorun tayin istemesinin ardından açıklamada bulunan CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, '' Burdur Sağlık İl Müdürlüğü, hatırlanacağı üzere Burdur Belediyesinin sosyal projeler kapsamında son beş senedir alışkanlık hale getirdiği hoş geldin bebek paketlerinin hastaneye girişlerini yasaklamıştı.Bizler Sağlık İl Müdürlüğünden Burdur halkımızın yararına yapılan uygulamaların durdurulmasından öte şu an devlet hastanemizde yaşanan ve sayıları artarak yaşanmasından korkulan uzman doktorlarımızın tayin istemelerini durdurmalarını bekliyoruz.'' dedi.

Halkın İki Eli Yakanızda Olur

Konuyla ilgili açıklamasına devam eden Akbulut, ''Doktorlarımızın ne gibi sıkıntıları vardır ki, uzun süredir şehrimizde yaşayan, buradan emekli olup Burdur da yaşamlarını sürdürmek isteyen doktorlarımız şimdi başka şehirlere gitmek istemektedirler? Hastane yönetiminin hangi yanlış yönetimleri performans primlerini adeta sıfırlamıştır?Mevcut hastanemizin Fiziki koşullarının yetersiz olması sebebiyle yenisi yapılacak Devlet Hastanemizin durumu ne aşamadadır? Yerel seçim öncesi tabelasını gördüğümüz Yeni Hastanenin kendisini görmek için ne kadar daha bekleyeceğiz? Bu sorularımıza cevap verip vermeyeceğinizi bilmiyoruz ama doktorlarımızın sorunlarına bir an önce çare bulup bu tayinleri durdurmak zorunda olduğunuzu aksi takdirde Burdur Halkının iki elinin yakanızda olacağını biliyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 01:17

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER