Basına Düşen Haberlerden Sonra Sağlık Müdürü Gelişmeleri Anlattı

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Sarıfakı, Yerel Gazete Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi ile son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.Sağlık Müdürü gelişmeleri anlattı

Basına Düşen Haberlerden Sonra Sağlık Müdürü Gelişmeleri Anlattı

Özekşi'nin Haftaya Bakış köşesinde yaptığı değerlendirmeler hakkında bilgi veren Sarıfakı, sağlıktaki yatırımlar, devam eden projeler ve yaşanan sıkıntılarla ilgili olarak açıklamada bulundu. Son günlerde Gazetemizin sıklıkla gündeme getirdiği, Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ndeki son gelişmelerle ilgili bilgi veren Sarıfakı, “Klimalar kısmi olarak hizmet vermeye başladı. İstinat duvarı ve diğer eksikliklerle ilgili çalışmalar son sürat devam ediyor” dedi.

SIKINTI YOK

TIKLAYIN

Eksiklikleri nedeniyle bir türlü tam olarak hizmete açılamayan Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde elektrik panosunun değiştirildiğini ve klima sistemlerinin kısmi olarak devreye alındığını belirten Sarıfakı, “Ayrıca istinat duvarı ve diğer eksikliklerle ilgili firma yoğun şekilde çalışıyor. Şuan acil çalışıyor. Diğer hastanelerden 55 tane hemşire görevlendirildi. Ağustos ayında 30 tane uzman hekim verilecek, ayrıca 330 tane yardımcı sağlık personeli atanacak. 24 tane uzman doktor var. İki tane acilde pratisyen hekim var, acile 112 istasyonu kurduk. Firma bu tempoda çalışırsa eksiklikler kısa sürede tamamlanır. Şu anda bir sıkıntı yok” diye konuştu. 

EKSİK OLMAYACAK

Sarıfakı ayrıca bebek ölümleriyle ilgili eylem planı, birinci basamak aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi ,112 acil acil sağlık hizmetleri istasyonu projeleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Sarıfakı inşaatı devam eden Şehir Hastanesiyle ilgili sıkıntıların aşıldığını belirterek, “Bin 875 yataklı Şehir Hastanesi toplam 6 dal hastanesinden oluşacak. Hastanede her türlü teknik alt olacak. Hiçbir eksiğinin olmadığı bir hastane olarak planlandı. Hastaların buradan başka bir yere sevk edilmeden, hatta dışarıdan hastaların sevk edilebileceği, bir merkez olacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 18:32

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER