Başhekim yüzünden halk haksız yere mi suçlandı! Bakana Soruldu!

Hendek Devlet Hastanesine başhekim olan eski Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sedat Aydın hakkında İYİ Parti Sakarya Milletvekili tarafından şok suçlama geldi. TBMM'de Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması istemiyle verilen soru önergesinin konularından birisi de Başhekim Uzm. Dr. Sedat Aydın'dı.

Güncel 30.07.2019, 22:28 30.07.2019, 22:55
Başhekim yüzünden halk haksız yere mi suçlandı! Bakana Soruldu!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde büyük harcamalar yapılarak yapılan 100 yataklı devlet hastaneyle ilgili olarak İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır,  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması için soru önergesi verdi.

Milletvekili Ümit Dikbayır, Hendek Devlet Hastanesinin açıldığı günden beridir sorunlarının bitmediğini, hastane de yaşanan doktor eksikliğinden dolayı vatandaşların çevre il ve ilçelere tedavi olmak amacıyla gittiğini ve hastanede Kalp ve Ortopedi branşında hiç doktor dahi görevlendirilmediğini söyledi. Aynı zamanda ataması yapılan KBB ve Genel Cerrah uzman doktorlarının da hastaneden ayrılmak istediğini belirtti. 

Dikbayır, Başhekim Uzm. Dr. Sedat Aydın tarafından dile getirilen doktor açığı mazereti ise; ilçe halkının doktorlara saldırarak darp etmesidir. Başhekimin bu söylemi hastane ile ilgili sorunların daha da büyümesine ve halkın haksız yere suçlanmasından kaynaklı üzüntüye sebep olmaktadır dedi. 

Ümit DİKBAYIR'IN Fahrettin Koca'ya yöneltmiş olduğu ve yazılı bir şekilde cevaplandırmasını istediği soruları şöyle.

1-Büyük paralar harcanarak kurulan Hendek Devlet Hastanesindeki personel sıkıntısı ne zaman giderilecek?

2- Sağlık Bakanlığı'nca Hendek Devlet Hastanesi'ne neden doktor ataması yapılmamaktadır?

3- Doktor atamalarıyla ilgili bakanlığınızın bir çalışması var mıdır ?

4- Bakanlığınıza hastane çalışanlarının ve doktorlarının saldırıya uğradığı ile ilgili resmi ir şikayette bulunulmuş mudur ?

5- Doktorların hastaneden ayrılma sebepleri arasında Başhekim Uzm.Dr. SEDAT AYDIN'ın Döner Sermayeden faydalanmaması söylenmektedir. Bakanlığın bu konuda bilgisi var mıdır? Varsa nasıl bir tedbir almayı düşünüyorsunuz ?

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?