Başhekim ne yapmaya çalışıyor? Kamuyu Değil, Firmayı Koruyor İddiası

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi mutfağında, uzun süredir büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bu sıkıntılar, yüklenici firmaya bildirilmesine rağmen bir türlü giderilmedi. Ancak Hastanenin Başhekimi Uzm. Dr. Abdurrahman Açıkgöz, yüklenici firmanın ceza almaması için ‘sorunun giderildiği’ yönünde İl Sağlık Müdürlüğüne resmi yazı gönderdiği, kamunun menfaati yerine yüklenici firmanın zarar görmemesini sağlamayı amaçladığı iddia edildi. Başhekim Açıkgöz hakkında soruşturma başlatılıp başlatılmayacağı merak konusu.

Başhekim ne yapmaya çalışıyor? Kamuyu Değil, Firmayı Koruyor İddiası

Eyyübiye İlçesinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan hastane mutfağındaki fırının bozuk olmasından dolayı yemek kalitesiz şekilde çıkıyor. Mutfakta görevli personeller tarafından 5 Temmuz’da fırının bozuk olduğu yönünde tutanak tutuldu. Bu sorun bir üst yazıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne gönderildi.

Sağlık Müdürlüğü de, yüklenici firmaya eksikliklerin giderilmesi için 10 gün süre verdi. Böylece bu sürenin bittiği 22 Temmuz’a kadar söz konusu eksikliklerin giderilmemesi durumunda yüklenici firma hakkında yasal işlem başlatılacak ve 19 Bin TL para cezası uygulanacaktı. Ancak bu sürenin dolmasına rağmen mutfakta bulunan sıkıntılar yüklenici firma tarafından çözüme kavuşmadı. Hastane kamera kayıtlarında da görüntüler açık bir şekilde ortada.

BAŞHEKİM AÇIK BİR ŞEKİLDE SUÇ MU İŞLİYOR

Bu nedenle mutfakta görevli personeller olumlu rapor yazmayacaklarını belirtince, Hastanenin Başhekimi Uzm. Dr. Abdurrahman Açıkgöz, sorunların çözüme kavuşmamasına rağmen 22 Temmuz’da sadece kendi imzasını taşıyan bir tutanak tutarak, sorunların giderildiğini İl Sağlık Müdürlüğüne bildirdi. Normal şartlarda mutfak personelleri ve ilgili hastane müdür ile müdür yardımcılarının da imzasını taşıması gereken tutanakta, sadece Başhekim Açıkgöz’ün imzası bulunuyordu. Başhekim Açıkgöz’in bu davranışından dolayı yemek işlerini üstelenen yüklenici firmayı kolladığı görülüyor.

TIKLAYIN

Sorunların giderilmemesine rağmen öncelikli görevi kamunun menfaatlerini korumak olan Açıkgöz’ün, firmanın menfaatlerine öncülük etmesi suç teşkil etmektedir.

SORUŞTURMA AÇILACAK MI?

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş’un A takımında olan ve Hilvan Devlet Hastanesi Başhekimiyken vekâleten ilin en büyük hastanesi olan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne vekâleten Başhekim olarak atanan Açıkgöz hakkında bu konuyla ilgili soruşturma açılıp açılmayacağı kamuoyunda merak edilmeye başlandı.

İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş ‘un geçen hafta Açıkgöz’ün raporu doğrultusunda Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sorgusuz sualsiz yönetimde büyük bir değişikliğe gitmesi de tepki toplamıştı.

İbrahim Halil ASLAN / Şanlıurfa OLAY

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 19:21

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire A
Hemşire A - 12 ay Önce

İftira atmayın yazıktır günahtır adamın vebalini almayın bende eyyübiye hastanesinde çalışan bir hemşireyim yeni başhekim kuralcı olduğu için bazılarının zoruna gidiyor anlaşılan başhekim daha dün öğlen hastanede benim 2 önümdeki masada yemek yiyordu vebal almayın günahtır

Halkın Sesi
Halkın Sesi - 12 ay Önce

Sizler kadar taraf tutan bir gazetecilik sistemi görmedim o hastanenin başhekimi her gün sabah 07:30 da hastaneye geliyor ve akşam 19:00 / 20:00 a kadar hastanede kalıyor adam hangi biriyle ilgilensin hastaneye bu zamana kadar atanan hangi başhekim elini taşın altına koydu yazık günahtır ilk defa biri sorumluluk alıyor o adama da iftira atıyorsunuz yazıklar olsun

Halkın Sesi
Halkın Sesi - 12 ay Önce

Eğer siz tarafsız olsaydınız yaptığım yorumu yayınlardınız siz ancak paraya bakarsınız 100-200 TL ye haber yapan sitesiniz yazık yazık bu kadar alçalmayın

Duran emmi
Duran emmi - 12 ay Önce

Adamın umurunda mı yemeğin nasıl çiktığı . Kendisi bir gün olsun yemekhanede yemek yemedi

Vicdansız idareciler
Vicdansız idareciler - 12 ay Önce

Böyle insanlar kamuda başhekim yapanlar hesap vermeli o yemekleri kendileri yemediği için tabiki usulsüzlük yapar. Allahından bulsunlar.

Vicdansız idareciler
Vicdansız idareciler - 12 ay Önce

Böyle insanlar kamuda başhekim yapanlar hesap vermeli o yemekleri kendileri yemediği için tabiki usulsüzlük yapar. Allahından bulsunlar.

Eyyübiye Hastanesi Çalışanları
Eyyübiye Hastanesi Çalışanları - 12 ay Önce

Admin araştırmadan haber yapmayın o başhekim şuana kadar elinden gelem herşeyi yapıyor ve gerçekten adam tek başına hastane müdürleri müdür yardımcıları ve başhekim yardımcıları ne yapıyorlar mutfaktan sorumlu müdür nerde şimdi siz ancak size söylenenleri haber yapıyorsunuz tarafsız olun

Sevgi Durağı
Sevgi Durağı - 12 ay Önce

Bilmeden herkes kafasına göre konuşuyor biz hastanemizde ki başhekimden memnunuz memlekette bu kadar dert varken böyle saçma bir şeyi paylaşmak bence doğru değil işini hakkıyla yapan insanlara iftira atmak sadece basitliktir...


SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------