Başhekim Hasan Sözel'i Yerel Basın Onure Etti

Gazipaşasahil.Com tarafından GAZİPAŞA Devlet Hastanesi başhekimi ve çalışmaları hakkında ilçe hakkına bilgi verilerek, Uzm. Dr. Hasan Sözel'in çalışmaları takdirle karşılandı.

Başhekim Hasan Sözel'i Yerel Basın Onure Etti
banner71

Gazipaşasahil.Com tarafından GAZİPAŞA Devlet Hastanesi başhekimi ve çalışmaları hakkında ilçe hakkına bilgi verilerek, Uzm. Dr. Hasan Sözel'in çalışmaları takdirle karşılandı. 

İşte Hasan Sözel Hakkındaki O Haber;

GAZİPAŞA Devlet Hastanesi teknolojik donanımlarını arttırarak, uzman hekimlerle ilçe halkına hizmet veriyor. Başhekim Uzm. Dr. Hasan Sözel'in göreve başlamasının ardından 11 olan uzman hekim sayısı kendisiyle birlikte 27'ye yükseldi. Hastanede yaşanan son gelişmeleri paylaşan Başhekim Hasan Sözel, "Kadrosu olup da görevde olmayan doktor kalmadı. Bunun yanında ihtiyacımız olan cihazlara bir yenisini daha ekledik" dedi. Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde böbrek taşı kırma cihazının hizmete girdiğini duyuran Başhekimi Uz. Dr. Hasan Sözel, ESWL cihazı ile cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan, ortalama 1-3 seansta taşların kırılabileceğini belirterek, 30 dakika süren işlemin ardından hastaların normal hayatlarına dönebileceğini açıkladı. 

ANESTEZİSİZ TEDAVİ YÖNTEMİ

Hastalar için oldukça kolay bir yöntem olduğuna değinen Gazipaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Sözel, “Hastanemize temini yapılan ESWL (böbrek taşı kırma) cihazımız hizmete sunulmuştur. ESWL(Extracorporeal Shock Wave Lithotripsy) cihazı; böbrek ve idrar kesesinde bulunan taşları cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duymadan vücut dışından şok dalgası ile kolaylıkla kırmaktadır. Özellikle böbreğin orta veya üst kesimlerinde yerleşimli veya idrar kanalında olan ve 3 santimetreden küçük taşlarda ESWL yöntemi ile son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir. İşlem esnasında gerek görülmedikçe anestezi uygulanmaz. Hastalarımız için konforlu ve kolay bir tedavi yöntemidir. Taşın boyutu ve yeri tedavi süresini değiştirebilmekle birlikte ortalama 1-3 seansta taşlar kırılabilmekte, kırılan taşlar idrar yoluyla atılmaktadır” dedi. 

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

TIKLAYIN

Cihazın bazı vatandaşlar için zararlı olabileceğini de açıklayan Başhekim Sözel, “ESWL ile taş kırma her yaştaki hastaya uygulanabilmektedir. Ancak hamile veya gebelik şüphesi taşıyan hastalarımıza, kanama bozukluğu olan hastalarda ve pıhtılaşmayı önleyici ilaç kullanan hastalarda bu yöntem uygulanamamaktadır. İşlem yaklaşık 30 dakika sürmekte ve işlemin ardından hastalar hemen normal hayatına dönebilmektedir. ESWL cihazımız ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu. 

EKSİKLERİ TAMAMLADIK / DONANIMLARI ARTTIRIYORUZ

Başhekim Hasan Sözel, ESWL cihazının yanısıra MR cihazının son durumu hakkında da bilgi verdi. MR cihazının programa konulduğunu ifade eden Sözel, "MR cihazı programa konuldu. Gazipaşa Devlet Hastanesi'ne gelecek. Ancak ne zaman geleceği konusunda bir tarih yok. Bunun dışında Fizik tedavi ünitesinin bütün cihaz ihtiyaçları giderildi. Ultrason ve kemik cihazlarımızı aldık. Doktorlarımızın ameliyat için istedikleri cihazları da alıyoruz. Bunun dışında şimdilik bir eksiğimiz yok. Hastanemiz bünyesinde kadro açtırdığımız ama doktoru olmayan bölüm kalmadı. Beyin Cerrahımız özel bir hastaneye gittiği için kadrosu yok. Beyin Cerrahı ve cildiye kadrolarını açtırarak buralara doktor ataması yapılmasını sağlayacağız. Artık hastanemizde hiç olmayan kadrolar için çalışacağız. Hastanemizin bütün ihtiyaçları karşılandı diyebiliriz. Şu aşamadan itibaren donanımları arttırıyoruz. Hastanemizi daha da geliştirmek için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak:gazipasasahil.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 03:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER