Başhekim hakkında şok iddia! Kadın doktorlara sözlü ve fiziki şiddet iddiası

Sağlık çalışanları son bir kaç yıldır artan sağlık terörü kurbanı olmaya devam ederken, hayatgazetesiordu.com web sitesinin iddiasına göre, görevden alınan Ordu Sağlık Müdürü Ergün Yanmaz’ın sınıf arkadaşı olan ve 3 ay önce göreve getirdiği Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Atilla Gürgen’in bayan doktorlara karşı hem sözlü, hem de fiziki şiddet uyguladığını ileri sürdü.

Güncel 06.08.2019, 18:37 06.08.2019, 18:43
Başhekim hakkında şok iddia! Kadın doktorlara sözlü ve fiziki şiddet iddiası

Daha önce Uzman Doktor N. Ş.’nin dilekçesini evrak kayıta sevk etmemek için sıkıntı çıkaran, nedenini soran Doktor hanıma sözlü hakaret sonrası canı istediğinde dilekçeyi sevk edeceğini belirterek odadan kovduğu ileri sürülen Başhekim Atilla Gürgen’in şimdi de bir şikayetini belirtmek için makamına gelen başka bir bayan doktora hakaret ettiği ileri sürüldü.

TIKLAYIN

İddiaya göre başhekim Gürgen, bayan hekime sinirlenerek sözlü hakaretlerde bulunduktan sonra fiili müdahale ile odasından dışarı attırdı.

Başhekimin meslektaşı ve bayan olan kişilere karşı yaptığı bu hareket hastane çalışanları arasında ciddi tepkilere sebep olurken, bu iddiaların araştırılması için yetkililer göreve davet edildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (48)
Dr 1 yıl önce
Atila beyi asistanlığından itibaren tanırım. Doğru bildiği yolda gözünü budaktan esirgeyecek biri değildir. Belli ki orda da doğrular bazı “insanları” rahatsız etmiş. Biz Atila beye “10. Köy”’ü buluruz ama kaybeden Orduda hizmet bekleyen vatandaş olur. Bu haberin yapım ve yayımında emeği olanlar bunu bir düşünsün..
Misafir 1 yıl önce
Başhekimi bilen bilir, bu haberin dayanağı olan gazeteyi hiç araştırdınız mı? Bu iddiaların hakikat içerip içermediğine bakıldı mı? Gerekli resmi mercilerden teyid alındı mı? Her yazılan haber doğru mudur?
TEKE-MRE 1 yıl önce
başhekim beyle çalışmış bir meslektaşı olarak bu haberin altına yorum yapmadan geçmek vicdanen beni rahatsız edecekti. hiçbir habere şimdiye kadar yorum yapmış biri değilim. kendisi şu ana kadar tanıdığım vicdanlı, mesleğini çok severek yapan ama toplumumuzda iş düzeni içinde çok istenmeyen disiplinli çalışma prensibine sahip çok çalışkan bir insandır. bizler onu bu özverili çalışmasından dolayı hep takdir eder ancak anlaşılamayacağı için en kolay sorun çözme yöntemi olarak algılanan yalan dolanlara maruz kalacağı konusunda hep uyarmışızdır. ancak kendisi özveriyle çalışmaktan ödün vermeyeceğini hep ifade etmiştir. Lütfen artık ülkemize hizmet etmeye çalışan insanları daha fazla kırmayalım ve çalışma heveslerini söndürmeyelim. Kendisinin böyle birşey yapacağına kesinlikle inanmıyorum ve en kısa sürede daha fazla yıpranmadan aklanmasını istiyorum.
Misafir 1 yıl önce
Sayın editör; Daha üç ay önceye kadar Atilla GÜRGEN, Oltu Devlet Hastanesinde görev yapıyordu. Hastanede çalıştığı dönemde bir ara başhekimlik yaptı. Başhekimliği görev süresinde sizin ifade ettiğiniz tüm olumsuzlukları Oltu Devlet Hastanesinde de yaşattı. Oltu küçük bir ilçe düşünün ki burada çalışan uzman hekimlere veya personellere kendine yakınlık derecesine göre işlem yapıyordu. Kendine yakın olmayan bir Uzm. Hekim görüşme talep etti, İnanın ki bir hafta sonraya randevu verdi. Kendine yakın olan personel ise kapısını elle değil de ayağıyla açıp girebiliyordu. Hastane personelini guruplaştırdı. Olayların hangi birini sayayım. Ama inanın benim çok üzüldüğüm esas konu, bu doktorun Oltu’ da başhekimlik yaptığı sırada yapmış olduğu keyfi uygulamalar ve olumsuzluklar sonucunda verilen tepkiler sonucunda siyasiler tarafından görevden aldırıldı. Hemen akabinde başka siyasiler tarafından ödüllendirme yapılarak hem bir İl’e hem de daha büyük bir hastaneye yönetici yaptılar. Ne olacak bu güzel Ülkemiz hali Bakanlık aynı atama yapılan kurum aynı bir taraftan sen hata yaptın diyor Oltu’daki başhekimlik görevine son veriyorsun, akabinde bilmem arkasında kimin gücünü alarak ödüllendirme yaparak Ordu İlinde bir hastaneye başhekim yapılıyorsun. Bilemiyorum halimize gülelim mi ağlayalım mı? Biz vatandaş olarak artık yorulduk artık takip bile edemiyoruz. Biz haksız, keyfi olarak iş liyakati olmayan kişileri sadece torpille bir yerlere getiren aracı olan liyakatsiz insanları bu milletin başına bela eden kişileri sadece Allah (cc) havale ediyoruz. Amenna inanıyoruz ki Allah (cc) adaleti zerre kadar şaşmaz. Saygılarımla.
Ayy yıldız 1 yıl önce
Pardon da burada Oltu devletten hastanesinden Drları be sağlık personellerini kaçıran Atilla Gürgen’dir. Burada insanları hakir gördü, İkinci sınıf insan muamelesi yaptı,Bazılarını kayırdığı için kahraman ilan ettiler, çünkü kendi çıkarları birdi. Şimdide ordan ahkam kesiyorlar Atilla gürgen EGO’su yüksek ve kendini dünyanın hakimi sanan biriydi işte.
Sendikacı 1 yıl önce
Ben bu yorumları sonradan okudum duyduğum kadarıyla sendikacılara laf atmışlar yorumlar daha sonra silmişlar
Gelin gerçek isimlerimizle tartışalım delikanliysanız özellikle son misafir sen beni iyi tanırsın bende seni iyi tanırım rahat dur seni top yaparım basketbol oynarız

Editörün Notu: Biz yorum silmiyoruz
Liyakatsizliğin sonu 1 yıl önce
Nasıl bir devlet kültürümüz varsa artık: bir ilçe hastanesini karıştırıp hekimleri gruplaştıran, ayrıştıran, Oltu’dan gitmelerine neden olan kişi, geç de olsa müdürlük tarafından görevden alındığı halde; bu kez bir il merkezinde çok daha büyük bir devlet hastanesine başhekim olabiliyor? Cevabı basit: Ordu il sağlık Müdürü (ki birkaç gün önce o da görevden alındı) sınıf arkadaşı olunca sorgusuz sualsiz liyakatsiz atama yapabiliyor. Kimse de sormuyor “bu adamın ne başarısı var ki ödüllendirir gibi daha büyük bir yerde görev veriliyor” demiyor!!

Ek not: buraya şahsı öven yazıların tek kalemden çıktığı aşikar, milletin aklıyla dalga geçmeye kalkışmayın :)
Harbi ordulu 1 yıl önce
Kendi mi eşi mi başhekim belli degil...
Bu kadar ukala birini nasıl ordu devlet hastanesıne gorevlendırdıler.Yazık ordumuza...
Ordulu 1 yıl önce
Anlaşılan ısmarlama yorumlar almış başını gitmiş.Ordu devlet hastanesine bu kadar tecrubesız bırının atanacagını söyleseler kesinlikle inanmazdım.Tek vasfı eski saglık müdürünün sınıf arkadası olmak olan bu başhekimin yanına kibirden yaklaşılmıyor.10 dk lık bir iletişimle bile kendisinin sorun çözme kabiliyeti olmadığı,gereksiz bunaltıcı bir egosu ve kompleksi olduğu anlaşılabilir.Ordu bu zamana kadar abi kardes arkadaş ilişkisi içerisinde yönetildi.30 yaşında bu kadar tecrubesizlikle hergun yeni sorunlar duyar olduk.Ve bu sorunlar hergecen gun artarak devam edıyor.Çunku amacı uzum yemek degıl bagcıyı dovmek.Bırının kendısıne kadınlara daha nazık davranması gerektıgını ogretmesı gerekır.Umarım yenı saglık mudurumuz ordu devlet hastanesını bu yonetımsızlıktrn bıran once kurtarır...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?