Başhekim hakkında korkunç iddialar! Darp, hakaret…

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır hakkında ortaya atılan ve ‘skandal’ olarak nitelendirilen iddialar şok etkisi yarattı

Başhekim hakkında korkunç iddialar! Darp, hakaret…
banner71

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi ve Hastane Yönetimi’nde olan Dr. Adem Çakır, kentin en eski ve köklü hastanesi olan Kocaeli Devlet Hastanesi’nde yönetim anlayışı ve çalışanlarına takındığı aşağılayıcı tutum ve davranışlarla hastane personelini bezdirmiş durumda iddiası yerel basında yer aldı.

Hastane çalışanları tarafından ‘Karanlık Adam’ olarak anılan Adem Çakır hakkındaki iddialar saymakla bitmiyor. Çakır’ın vukuatlarına dayanamayan hastane personelleri yaşadıkları sorunlara kocaelikoz.com’a aktararak yetkililerin bir an önce önlem almasını istediler.

LÜTFEN SESİMİZ OLUN!

Hastane çalışanları tarafından yapılan açıklamada, “2013 yılından bu yana hastanemizde başhekimlik görevini yürüten Dr. Adem Çakır ilimize Yalova Devlet Hastanesi’nden atanmıştır. 2007 yılında adının karıştığı ihale yolsuzluğu ve usulsüzlük iddiaları yüzünden uzun süre görevden uzaklaştırılmış ve bu kişi ile ilgili meclis araştırması başlatılmış ancak İdare Mahkemesi kararıyla göreve iade edilmesinin ardından Kocaeli Devlet Hastanesi’nde Başhekim ve hastane yöneticisi olarak göreve başlamıştır. Bir dönem İlim Yayma Cemiyeti’nin il başkanlığını yürüten Çakır, şu anda AK Parti’lilerin kamuda yükselme basamağı olarak kurdukları Cihannüma Derneği İl Temsilciliği’ni yürütmektedir. Hastanemiz ve Dr. Adem Çakır ile ilgili basında yer alan ve biz hastane çalışanları tarafından ‘eksiği var, fazlası yok’ şeklinde tabir edilecek haber ve iddialar yer almaktadır. Kocaeli halkı ve hastane çalışanları olarak bize ve hastanemize sahip çıkılmasını, birilerinin siyasi ve ekonomik çıkarlarına meze olmamıza engel olmanızı istiyoruz. Lütfen sesimiz olun! Kimsenin canı yanmasın, hiç kimsenin emeği başkalarının çıkarları uğruna heba olmasın istiyoruz” denildi.

İşte Adem Çakır hakkında ortaya atılan ve ‘skandal’ olarak nitelendirilen o iddialar…

BAŞHEKİM YARDIMCISINI YAKASINDAN TUTARAK ODASINA GÖTÜRDÜ

Çakır’ın kendisini hastanenin sahibi olarak gördüğünü iddia eden çalışanlar, “Kendi gibi düşünmeyen herkese, kadrosu ne olursa olsun, aynı baskı ve psikolojik şiddet politikasını uyguluyor” denildi.

Eski hastane binasının yönetim katına imza için çıkan bir vatandaş da, Başhekim Adem Çakır’ın bir hışımla odasından çıkarak, başhekim yardımcılarından birinin odasına daldığını ve başhekim yardımcısını yakasından tutarak, ite kalka kendi odasında götürdüğünü bile iddia ediyor.

PERSONELE ŞİDDET UYGULUYOR

TIKLAYIN

Eski Başhekim Yardımcısı Y.T.’nin Adem Çakır tarafından herkesin gözü önünde yakasından tutulup, tartaklandığı için, eski hemşirelerden Z.Ç. başta olmak üzere yıllardır Kocaeli Devlet Hastanesi’ne hizmet eden pek çok emektar çalışanın Çakır tarafından uygulanan şiddetli mobinge dayanamayarak, kendi istekleriyle başka hastanelere atandıkları ya da emeklilik istedikleri belirtiliyor.

Ayrıca acil serviste çalışan S. isimli bayan sekteri de sandalyesinden tutarak, duvara savurduğu, güvenlik görevlisi Ö.’yü, hastane girişinde, öğle saatlerinde hastaların ve çalışanların gözü önünde boğazına yapışarak, tartakladığı ve bir başka olayda Acil Servis’te görevli pratisyen hekimlerden birini poliklinikten yaka paça dışarı çıkartarak, müşahede odasına doğru sürüklediğinin de hastane kayıtları incelendiğinde görüleceği iddia edilen bilgiler arasında…

HATIRLI KİŞİLERE ÖZEL POLİKLİNİK AÇTIRDI

Hatırlı kişilere ve medyaya karşı her zaman güler yüzlü ve sevecen davranan Çakır’ın yine o hatırlı kişiler için gerektiğinde özel poliklinik açtırdığı, hatta doktorların poliklinik saatinde hastalarını bırakıp, hatırlı kişilerin ayağına getirildiği de söylenenler arasında…

ZORLA ZEKAT TOPLUYOR

İlim Yayma Cemiyeti cemiyetinin Milli İrade Meydanı’nda yaptığı kermeslere hastane çalışanlarını gruplar halinde götürdüğü söylenen Çakır’ın Ramazan aylarında yine bu cemiyete zekat toplamak için hastane çalışanlarına 5’er, 10’ar adet bağış zarfı dağıttığı da ileri sürülüyor.

HASTANE KANTİN İHALESİNİ HEP O İSME VERİYOR!

Erkan Garipoğlu isimli kişi Çakır’ın da desteğini arkasına alarak her nedense her yıl Kocaeli Devlet Hastanesi kantin ihalelerini aldığı iddia ediliyor. Hastane personeline sürekli hakaret ve tehditler yağdıran ve bazılarını tartaklayıp darp eden şahsın, hastane personeli tarafından defalarca hastane yönetimine şikâyet edilmesine rağmen, her yıl ihalenin aynı kişiye ait şirkete verildiğinin söylenmesi de dikkat çeken iddialar arasında yer alıyor. 

BÜYÜKŞEHİRİN PERSONEL ALIMLARINA DA KENDİ KARAR VERİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık birimlerine alınacak personelin mülakatlarına da Adem Çakır’ın girdiği ve kimlerin çalışacağına da bizzat kendisinin karar verdiği iddia ediliyor.

Kaynak:kocaelikoz.com

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 11:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaren
Yaren - 1 yıl Önce

Yuhhh artık bu adam nasıl idareci hala ?

SIRADAKİ HABER