Başhekim Devletin Binasına Kümes Yaptı İddiası

Malatya’da 112 Başhekimi ve Yardımcısı’nın Başhekimlik ve Komuta kontrol merkezinin bulunduğu binanın terasında Güvercin beslediği ve çalışanlara mecburi bakıcılık görevi verilmesi, çalışanlara mobbing uygulanması, çeşitli cezalandırmalar ve daha neler neler gündeme bomba gibi düştü. Haber Merkezimize yapılan ihbarda şu ifadelere yer verildi.

Güncel 19.08.2019, 10:35 19.08.2019, 10:38
Başhekim Devletin Binasına Kümes Yaptı İddiası

ÇALIŞANLAR ADETA CANINDAN BEZMİŞ!
Malatya 112 Başhekimi ve Yardımcısı 112’nin başhekimlik ve komuta kontrol merkezinin bulunduğu binasında terasda güvercin besliyor. Hizmetli personel arkadaşlarımıza kendi işlerinin yanında buranın temizliği bakımı mecburi ve emri şekilde  yaptırılıyor.

Komuta kontrol merkezinde bulunan nöbet tutan personelin ve idari personelin buraya girişi tamamen engellenmiş nöbet tutan personelin dinlenme hava alma yeri yok edilmiştir.

Teras tamamen kilitlenmiş anahtar sadece başhekim ve yardımcısında bulunmaktadır. Başhekim yardımcısı tarafından ilçelerden merkeze, merkezden ilçeye usulsüz çapraz görevlendirme yapılarak tanıdıklar yandaşlar görevlendirme parası (Extra 900 TL) alırken,diğer arkadaşlarımız mağdur olup  yandaşlar rahat etsin diye farklı yerlere mecburi gönderiliriyor.

Başhekim yardımcısının yaptığı nöbet listeleriyle çalışan sayısının hemen hemen yarısı atandığı kadro dışında çalıştırılmakta Devlete ekstra maliyet külfet oluştururken arkadaşlarımıza mobbing uygulanmaktadır.

Yönetimle tartışan aykırı davranan hakkını arayanlara ceza olarak uzak ilçelere (Pütürge-Doğanyol – Kuluncak – Arapgir - Darende) gibi ilçelerimize sürgün ediliyor.

TIKLAYIN

Doktorların Nöbeti 24 saat nöbet esasına göre devam etmekte ama diğer personele zulüm mobbing için nöbeti 3 vardiyaya bölme çalışmaları yapmaktalar.

Başhekim yardımcısının görevlendirdiği komuta sorumluları sorumluluk parası alamadıklarından kendilerince çözüm bulup ekstra nöbete ikinci kişi olarak getirtilip (normalde nöbette 1 sorumlu olur) Devlet yolsuzluğa uğratılmaktadır. Bütün bu olanlar Başhekim yardımcısının bilgisi dahilinde yapılmaktadır.

Yönetim nöbet tutulan istasyon şartları ,ambulanslar ve yapılan işle ilgilenmeyip tamamen personeli yıldırmak ezmek susturmak için uğraşmaktadır.

112 ile Sağlık Müdürlüğü ilgilenmediğinden Başhekim yardımcısı tamamen usulsüz kanunsuz ve yönetmeliğe aykırı olarak çalışmaktadır.

Lütfen sesimizi duyun. Teşekkür ederiz

Haberin Resimleri aşağıda yer almaktadır. 

Kaynak:malatyadan.com

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
veyis 1 yıl önce
Türkiye'nin göbeği Ankara'da da var. ne olmuş yani...
Ragıp 1 yıl önce
Ankara'da nerede arkadaşım?
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?