Bakanlıktan Skandal Atama

Sağlık Bakanlığı Haziran ayı iller arası atama döneminde 4/B li personelin atamasını yaptı.

Bakanlıktan Skandal Atama

Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16 ıncı maddesine göre isteğe bağlı iller arası yer değiştirme zamanları Ocak, Haziran ve Eylül ayları olarak tespit edilmiştir. 

Mezkur yönetmelik 657 Sayılı DMK nun 4/A maddesine göre görev yapan kadrolu olarak adlandırılan personele uygulanmaktadır.

TIKLAYIN

Ancak Bakanlık, Haziran ayı isteğe bağlı iller arası atama döneminde 4/B li personel Ebe R.K Isparta Yalvaç Devlet Hastanesine yerleştirilerek bir skandala imza attığı gelen bilgiler arasındadır. 

Böylelikle bütün 4/B li personelin isteğe bağlı atama dönemleri olan Ocak, Haziran ve Eylül aylarında dönem tayini isteme haklarının doğması gerekmektedir. 

Yapılan işlemden geri dönüş nasıl olur orasını bilemeyiz ancak adı geçen personele tavsiyemiz konuyu yargıya taşımasıdır ki; gelecek atama dönemlerinde belki de diğer 4/B li personelin önü açılabilecektir. 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 13:39

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER