Bakanlık, İstanbul Lepra Hastanesinin Birleştirme Kararını İptal Etti

İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi’nin, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde birleştirilmesine ilişkin daha önce alınan Bakanlık Makam Onayı 11 Ağustos 2019 tarihi itibariyle iptal edildi. Lepra Hastanesi idari yönden müstakil hastane statüsünde hizmete devam edecek.

Güncel 16.08.2019, 09:42 16.08.2019, 23:35
Bakanlık, İstanbul Lepra Hastanesinin Birleştirme Kararını İptal Etti

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Sağlık Bakanlığı Restleşmesine dönen konu nihayet çözüme kavuştu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, cüzzam alanında Türkiye’deki tek hastanenin kapatılmak istendiğini iddia ederek sosyal medya hesabından açıklama yapmış ve tepkisini dile getirmişti. Prof. Dr. Ayşe Yüksel'in açıklaması sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da bir açıklama yaparak iddiayı reddetmişti. Haberin detayları için tıklayınız

TIKLAYIN

İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi’nin, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde birleştirilmesine ilişkin alınan 18.07.2019 tarihli ve E.1466 sayılı Bakanlık Makam Onayının iptal edilerek İstanbul Lepra Hastanesinin idari yönden müstakil hastane statüsünde hizmete devam etmesine 11.08. 2019 tarihli ve E. 1614 sayılı Bakanlık Makam onayı ile karar verilmiş.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-3°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?