Bakanlık, Dışkapı Çocuk Hastanesi personelini kapanacak hastaneye mi atayacak?

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Bilkent Şehir Hastanesine taşınmasıyla Sağlık Bakanlığının hastane çalışanlarından atama tercihlerini istediği sonrasında ise “personel planlaması” gerekçesiyle vazgeçtiği iddia edildi. Bakanlık yaptığı atama programı ile Etlik Şehir Hastanesi’ne taşınacağı tartışılan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni personelin yeni adresi olarak gösterdiği iddia edildi.

Bakanlık, Dışkapı Çocuk Hastanesi personelini kapanacak hastaneye mi atayacak?

Branşlarında kadro fazlalığı olan tabiplerin durumu, taşeron personelin nerede istihdam edileceği ve boşaltılacak hastane binasının ne olacağı gibi konular ise henüz kesinleşmiş durumda değil. 

TIKLAYIN

Etlik Şehir Hastanesi’ne taşınacağı tartışılan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, personelin yeni adresi olarak gösterilmesi, diğer hizmetlerde çalışan personele yeni planlama yapılacağı söylendiği iddiaları huzursuzluğa yol açtı. Merkezden uzak Nallıhan, Kahramankazan, Haymana, Beypazarı, Polatlı, Balâ, Güdül, Kalecik, Çamlıdere, Ayaş, Evren ilçelerinin talep edilebileceğide konuşulan konular arasında.

Cumhuriyet'ten Şeyma Paşayiğit'in haberinde yer alan bilgilere göre; branşlarında kadro fazlalığı olan doktorların da ilçelere hatta yakın illere gönderilmesi söz konusu. Şirket adına labaratuvar teknikleri, görüntüleme hizmetleri gibi alanlarda çalışan taşeron personelin, kapatılan diğer hastanelerdekiler gibi, işsiz kalıp kalmayacağı ise belirsiz. Çevredeki medikal firmalar, kafeteryalar ve taksi duraklarında çalışan esnaf da düşünüldüğünde 6 bini aşan istihdam daralması olacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 12:17

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER