Bakanlık, Dışkapı Çocuk Hastanesi personelini kapanacak hastaneye mi atayacak?

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Bilkent Şehir Hastanesine taşınmasıyla Sağlık Bakanlığının hastane çalışanlarından atama tercihlerini istediği sonrasında ise “personel planlaması” gerekçesiyle vazgeçtiği iddia edildi. Bakanlık yaptığı atama programı ile Etlik Şehir Hastanesi’ne taşınacağı tartışılan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni personelin yeni adresi olarak gösterdiği iddia edildi.

Güncel 13.08.2019, 12:07 13.08.2019, 12:17
Bakanlık, Dışkapı Çocuk Hastanesi personelini kapanacak hastaneye mi atayacak?

Branşlarında kadro fazlalığı olan tabiplerin durumu, taşeron personelin nerede istihdam edileceği ve boşaltılacak hastane binasının ne olacağı gibi konular ise henüz kesinleşmiş durumda değil. 

TIKLAYIN

Etlik Şehir Hastanesi’ne taşınacağı tartışılan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, personelin yeni adresi olarak gösterilmesi, diğer hizmetlerde çalışan personele yeni planlama yapılacağı söylendiği iddiaları huzursuzluğa yol açtı. Merkezden uzak Nallıhan, Kahramankazan, Haymana, Beypazarı, Polatlı, Balâ, Güdül, Kalecik, Çamlıdere, Ayaş, Evren ilçelerinin talep edilebileceğide konuşulan konular arasında.

Cumhuriyet'ten Şeyma Paşayiğit'in haberinde yer alan bilgilere göre; branşlarında kadro fazlalığı olan doktorların da ilçelere hatta yakın illere gönderilmesi söz konusu. Şirket adına labaratuvar teknikleri, görüntüleme hizmetleri gibi alanlarda çalışan taşeron personelin, kapatılan diğer hastanelerdekiler gibi, işsiz kalıp kalmayacağı ise belirsiz. Çevredeki medikal firmalar, kafeteryalar ve taksi duraklarında çalışan esnaf da düşünüldüğünde 6 bini aşan istihdam daralması olacak.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?