Bakanlığı'nda mobbing nedeniyle 71 personel başvurdu, 22'si sonuçlandı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, şikâyete konu olan mobbing olaylarına dair Sağlık Bakanlığı'na sorular sordu. Bakanlığın verdiği yanıtta bakanlığa 71 şikâyet olduğu bunların da 22'sinin sonuçlandığını ifade edildi.

Bakanlığı'nda mobbing nedeniyle 71 personel başvurdu, 22'si sonuçlandı

Tanrıkulu bakanlığa, "Mobbing nedeniyle yapılan şikâyetlerin sayısını, yapılan işlemlerin neler olduğu, açılan bir dava olup olmadığını" sordu.

TIKLAYIN

Bakanlık verdiği yanıtta "2019 yılı itibarıyla ilgili Başkanlığımıza toplam 71 adet şikâyet başvurusu intikal etmiş olup; 11 adet başvuru müfettişlere, 60 adet başvurusu ise valiliklere incelenmek üzere gönderilmiştir. Müfettiş dosyalarının 6 adedi, Valilik dosyalarının ise 22 adeti sonuçlanmıştır. Diğer dosyalarla ilgili incelemeler halen devam etmektedir" dedi.

"Kişilerce mobbing sebebiyle şikâyetçi olunmakta ise de, kişilerin mobbing olarak tanımladığı konuların büyük bir kısmı bu kapsamda değildir" denilen bakanlık yanıtında "Kişilerce yapılan başvurular disiplin yönünden inceleme konusu olabilmekte veya kişilerce maddi ve manevi tazminat talepli hukuk ve/veya ceza davaları açılabilmekte" ifadesi yer buldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 20:43

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER