Bakan O hastaneyi kabul etmedi

Bakan O hastaneyi kabul etmedi

Güncel 23.03.2019, 23:09 24.03.2019, 02:38
Bakan O hastaneyi kabul etmedi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca beraberinde Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ve Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İncegöz ile birlikte geldiği Gaziantep'te sağlık konularını masaya yatırdı. 

www.memohaber.com haber merkezinin edindiği bilgilere göre, toplantıdan bir takım kararlar çıktı.Personel ataması yapılamadığı için açılması yılan hikayesine dönen Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesine acilen personel ataması yapılacak ve açılışı Mayıs ayında yapılacak, hafta içinde kamuoyunun aniden gündemine gelen Avukat Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin bahçesine yapılması kararı çıkan 300 yataklı hastanenin bitişiğindeki bazı binaların silüyetini bozduğu gerekçesiyle bazı çevrelerin yapılmamasını istenmediği Vali Davut Gül, Şehitkamil Başkan Yardımcısı Murat Özgüler ve İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Sarıfakı'nın Beylerbeyi bölgesinden arsa incelemeleri yapmışlardı. Yer değiştirme olayına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu değişikliğe karşı çıktı.

TIKLAYIN

ÖZEL HASTANENİN DEVRİNİ BAKAN İSTEMEDİ

Yapımı yıllardır süren ve açılması yılan hikayesine dönen, AK Partili Gaziantep millet vekili Halil Mazıcıoğlu'nun dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a ve GazianteMüdürü Prof. Dr. Metin Karakök'e de devlete devredilmesi için dayatılmaya çalışılan ve yeniden tekrar bir başka milletvekilinin gündeme getirdiği Gaziantep'in Şehitkamil İlçesi Gazikent bölgesinde Bossan hastanesinin Sağlık Bakanlığına devri veya kiralanması isteği yeniden gündeme geldi fakat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu istege karşı çıktı. İnşaatı halen tamamlanamayan yapım izni 75 yatak olmasına rağmen 500 yataklı 20 katlı binanın iddialara göre, Sağlık Bakanlığının müsade ettiği sürede inşaatı tamamlayamadığı için ruhsatı askıya alınan bu özel hastaneyi Sağlık Bakanlığına kiralama teklifini Bakan Koca'ya Gaziantep gezisi sırasında yaptılar. Ancak binanın yüksek olması ve arazisinin az olmasını, ayrıca standartlara pek uygun bulmadığı için bu isteği geri çevirdiği öğrenildi.

DR ERSİN ARSLAN HASTANESİ ŞEHİR HASTANESİNE TAŞINIYOR

2020 Yılı Nisan ayında yapımı tamamlanması planlanan Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Karataş bölgesinde inşaatı devam eden Şehir Hastanesi ve açılması öncesi Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma hastanesinin üniversite hastanesi ile afile edilmesi bir ay sonra çıkacak olan yönetmenlik yayınlandıktan sonra afile edilip 1800 yataklı Şehir Hastanesine taşınacağı öğrenildi.

ÜNİVERSİTEYE DEVREDİLECEK HASTANE BEKLEMEYE ALINDI

İslam Bilim ve  Teknoloji üniversitesinin bünyesinde açılması düşünülen Rektör Nihat Hatipoğlu'nun ısrarla istediği Tıp Fakültesine tahsis edilmesi gündeme gelen Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ek binası olarak faliyet gösteren Mücahitler Ekbinasının devir işlemi geçici olarak durduruldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu hastanenin genişletilmesi için eksik kalan ek binanın bir an önce tamamlanması için talimat verdiği öğrenildi. 

Kaynak: www.memohaber.com

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-3°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?