Bakan Koca'nın Dikkatinden Kaçmadı! Rezalet son buldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın gözünden kaçmayan Bursa Şehir Hastanesi'nin AVM katının yani alışveriş mağazasının tam orta yerinde iştah kabartan göz alıcı renkleri ve şekilleriyle süslenmiş "şekerleme standı" Bakan Beyin talimatıyla kaldırıldı.

Güncel 12.08.2019, 10:58 12.08.2019, 11:08
Bakan Koca'nın Dikkatinden Kaçmadı! Rezalet son buldu

Bursa Şehir Hastanesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından törenle hizmete açıldı. Erdoğan ile birlikte bakanlar ve milletvekilleri de Bursa'daki açılış törenlerine katılım sağladılar.

Ziyaret sırasında Bursa Şehir Hastanesi'nin AVM katının yani alışveriş mağazasının tam orta yerinde iştah kabartan göz alıcı renkleri ve şekilleriyle bir "şekerleme standı" oldukça dikkat çekmişti...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın gözünden kaçmayan bu tezgâh ve rahatsız eden bu görüntü verdiği talimatla hemen kaldırıldı...

Konuyu İl Sağlık Müdürü Dr. Akan'a telefonla sorduk.

Dr. Akan olayı doğruladı ve şu bilgileri verdi:

"Yüklenici firma ticari amaçlı olarak, söz konusu standı yiyecek- içecek hizmeti için bir şahsa kiraya vermiş ...  Dükkânı kiralayan kişi bir bölümüne de şekerleme standı açmış. Açılışta Bakan Bey'in dikkatini çekti ve hemen devreye girdi. 'Kaldırın bu şekerlemeleri' dedi. Hemen talimatını yerine getirdik ve kaldırdık. Şu an hastanede bu tür ürünlerin satışları yapılmıyor... İlgili firmanın gözünden kaçmış olabilir..."

***

Hâlbuki Sağlık Bakanlığı özellikle çocukların şeker tüketiminden uzaklaştırılması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması konusunda duyurular ve uyarılar yapmışken!

"Kör parmağım gözüne" diye bir söz var ya hani!

Malum durumda aynen öyle olmuş...

Neyse ki Bakan Dr. Fahrettin Koca'nın gözünden kaçmamış ve hemen müdahale edilmiş bu tezat duruma.

TIKLAYIN

Malumunuz, şeker ve şekerli besinlerin aşırı tüketilmesinin insülin direnci,  obezite, diyabet ve kalp damar hastalıklarına yol açtığı yönünde sayısız bilimsel çalışma mevcut...

Konu sağlık, yer de hastane olunca biraz daha fazla dikkat etmek gerekmekte...

***

Belki tam da burada;

"Ya sayın bakan görmeseydi?" sorusunu dillendirebilirsiniz!

Haklısınız da!

Açılışa kadar o kadar süre geçti ki...

Neden kimse bu durumu fark etmedi?

Hadi uzatmayalım bu şekerleme hadisesi ders olsun birilerine...

"Bir musibet-bin nasihat" misali, umarım hastanenin diğer hizmetleri konusunda da ilgililer, "sürekli ve titiz" denetim konusunda ısrarcı olur!

Kaynak: Lale AKASOY/YeniDönemGazetesi

Yorumlar (0)
-3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?