Bakan Dönmez'e mektup: Başhekim kızımı taciz edip sürgüne gönderdi

Bakan Dönmez'e mektup: Başhekim kızımı taciz edip sürgüne gönderdi

Bakan Dönmez'e mektup: Başhekim kızımı taciz edip sürgüne gönderdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in Çorum ziyaretine 'taciz' iddiası damgasını vurdu.

Geçen hafta sonu Çorum'a gelen Fatih Dönmez’in valiliği ziyaretinde Gülseren Kabalak isimli bir vatandaş Dönmez'e bir mektup vererek, "Bakanım lütfen bunu okuyun" dedi. Bakan Dönmez de mektubu okuyacağını belirtti.

Olaya şahit olan gazeteci Çağrı Uzun, Gülseren Kabalak’a mektubun içeriğini sordu. Kabalak, Ortaköy Devlet Hastanesi'nde ebe olarak çalışan kızı A.K.'nin hastanenin eski başhekimi tarafından taciz edildiğini, sonraki süreçte de kızının Yozgat'a sürgün edilmeye çalışıldığını iddia edip, bu sorunun çözülmesi için Bakan Dönmez'e mektup verdiğini anlattı.

TIKLAYIN

Kabalak, konuyla şunları söyledi:

"Benim kızım taciz edildi. Sürgün edildi. Haklıyken haksız duruma düşürdüler. Benim kızım Ortaköy'de çalışıyordu. Oradan buraya yolladılar buradan da Yozgat'a sürgün ediyorlar. Ortaköy Devlet Hastanesi'nde ebe olarak çalışıyor. Benim kocam engelli. Bize bakacak kimse yok. Benim kızımın burada durmasını istiyorum. Benim çocuğum mağdur. Biz 1,5 yıldır ekmek yiyemiyoruz."

Olayın başhekim ve bazı kişiler tarafından üstünün kapatılmaya çalışıldığını ileri süren Kabalak, "Ben bakandan çocuğumun sürgün edilmemesini istiyorum. Mektuba yazdım onu. Üstünü kapatmaya çalıştılar. Hastanenin başhekimi kızımı taciz etti. Onun da üstünü kapattılar. Bu olay 1,5 yıl önce oldu. Müfettiş geldi kızımı sürdüler. Biz mağdur durumdayız. Mektupta üstünün kapatıldığı, kızımın mağdur edildiği, eşimin engelli olduğu yazıyor. Cumhurbaşkanımıza sesimi duyuramadım. Sesimizi başka türlü duyuramadık. Cumhurbaşkanımızın konuyla ilgilenmesini istiyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: t24

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 08:59

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER