Aydın'da sağlık müdürsüz kaldı

İki aydır İl Müdürü atanamadı

Güncel 19.07.2019, 12:55
Aydın'da sağlık müdürsüz kaldı

Fevzi Yavuzyılmaz’ın 17 Mayıs’ta Balıkesir’e atanmasının ardından boşalan İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna 2 aydır atama yapılmadı.

Aydın’da bir süredir konuşulan İl Sağlık Müdürlüğü değişikliği için 17 Mayıs’ta düğmeye basıldı. Yurt dışı seyahatinde olan Fevzi Yavuzyılmaz, ülkeye dönüşünde Balıkesir’e atandı.

TIKLAYIN

Ancak o günden bu yana Aydın İl Sağlık Müdürlüğüne atama yapılmaması, şaşkınlık yarattı. Yavuzyılmaz atama kararının ardından “Bakan Yardımcımız aradı, böyle bir düşüncelerinin olduğunu söyledi. Ben de ‘Görev nerede verilirse bizce uygundur’ dedim. Hakkımızda hayırlısı. Aydın’daki görev süremiz yaklaşık 2 yılı aştı. Güzel hizmetler yaptığımıza inanıyorum. Eksiklerimiz mutlaka vardır ama iyi niyetle doğru olanı yapmaya gayret ettik. Allah utandırmaz inşallah" demişti.

Yavuzyılmaz’ın Aydın’a veda ederek Balıkesir’e giden Yavuzyılmaz’dan boşalan koltuğa kısa sürede atama yapılması bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı.

4 İSİM ANKARA’YA DAVET EDİLDİ

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Niyazi Kocakaplan, Çine Devlet Hastanesi Başhekimi Engin Tetik, eski İl Sağlık Müdürlerinden Kasım Çetin ile Dr. Onur Serbest, 28 Haziran’da Sağlık Bakanlığı’ndan gelen davet üzerine Ankara’ya gitti. Nihai kararın Ankara’daki son görüşmede verilerek birkaç gün sonra yeni İl Sağlık Müdürünün belirleneceği söylentisi yayılsa da Aydın’a yine atama yapılmadı. 2 aydan bu yana atanamayan Aydın İl Sağlık Müdürünün kim olacağı halen belirsizliğini koruyor.

http://www.aydinkulis.com/gundem/aydin-da-saglik-mudursuz-kaldi-h7477.html

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Lobisel faaliyetler 2 yıl önce
Orhan Koç Fevzi yavuzyılmaz ve Karadeniz lobisi ayarlar bir müdür. Türkiye’nin 45 ilinin müdürü Karadenizli diye biliyorum. 46.cıyı Aydına bekliyoruz....
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?