ATT ve Tabip Branşlarında Genel Kurmay'a Sağlıkçı Görevlendirilmesi - Yazı Gönderildi

Sağlık Bakanlığı bazı İl Sağlık Müdürlüklerine gönderdiği yazı ile Acil Tıp Teknisyeni, Acil Tıp Teknikeri ve Tabip branşında bulunan personellerden Genel Kurmay Başkanlığı emrine 1-2 aylık süreler için geçici görevlendirme yapılmasını istedi.

ATT ve Tabip Branşlarında Genel Kurmay'a Sağlıkçı Görevlendirilmesi - Yazı Gönderildi

İlgili Yazıda;

Bakanlığımızla ile Milli Savunma Bakanlığı arasında müştereken  imzalanan '' 07/02/2018 tarihli Sağlık Bakanlığı Tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine Sunulacak Sağlık Hizmetleri Hakkında Usul ve Esasların Yürürlüğe konulmasına dair protokol''  kapsamında Milli Savunma Bakanlığına ihtiyaç duyulacak sağlık teşkillerinde Sağlık Bakanlığı atama ve nakil yönetmeliğinin 11. maddesi uyarınca 1 veya 2 ay süre ile personel görevlendirilecektir.

TIKLAYIN

Söz konusu görevlendirme işlemleri için personel havuzu oluşturulacaktır. Bu kapsamda Müdürlüğünüz emrinde görev yapan acil tıp teknisyeni/acil tıp teknikeri / tabip branşlarında 2014/20 sayılı Geçici görevlendirme genelgesinde belirtilen usul ve esaslara ..... adet  ( her ilden farklı sayılardan 5-10-15-20 gibi ) erkek personellin bilgisinin bildirilmesi husunda..

Ayrıca ilgili yazıda istenilen personelin sadece 657 kadrolular arasından olması istenildi.

Görevlendirilen personelin illerdeki askeri birliklerde görevlendirileceği, kritik bölgelere gönderilmeyeceği bilgisi alındı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 10:04

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
editöre
editöre - 1 yıl Önce

Daha bu iyi günlerin :)

SIRADAKİ HABER