ATT ve Tabip Branşlarında Genel Kurmay'a Sağlıkçı Görevlendirilmesi - Yazı Gönderildi

Sağlık Bakanlığı bazı İl Sağlık Müdürlüklerine gönderdiği yazı ile Acil Tıp Teknisyeni, Acil Tıp Teknikeri ve Tabip branşında bulunan personellerden Genel Kurmay Başkanlığı emrine 1-2 aylık süreler için geçici görevlendirme yapılmasını istedi.

Güncel 19.02.2019, 10:04 19.02.2019, 10:04
ATT ve Tabip Branşlarında Genel Kurmay'a Sağlıkçı Görevlendirilmesi - Yazı Gönderildi

İlgili Yazıda;

Bakanlığımızla ile Milli Savunma Bakanlığı arasında müştereken  imzalanan '' 07/02/2018 tarihli Sağlık Bakanlığı Tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine Sunulacak Sağlık Hizmetleri Hakkında Usul ve Esasların Yürürlüğe konulmasına dair protokol''  kapsamında Milli Savunma Bakanlığına ihtiyaç duyulacak sağlık teşkillerinde Sağlık Bakanlığı atama ve nakil yönetmeliğinin 11. maddesi uyarınca 1 veya 2 ay süre ile personel görevlendirilecektir.

TIKLAYIN

Söz konusu görevlendirme işlemleri için personel havuzu oluşturulacaktır. Bu kapsamda Müdürlüğünüz emrinde görev yapan acil tıp teknisyeni/acil tıp teknikeri / tabip branşlarında 2014/20 sayılı Geçici görevlendirme genelgesinde belirtilen usul ve esaslara ..... adet  ( her ilden farklı sayılardan 5-10-15-20 gibi ) erkek personellin bilgisinin bildirilmesi husunda..

Ayrıca ilgili yazıda istenilen personelin sadece 657 kadrolular arasından olması istenildi.

Görevlendirilen personelin illerdeki askeri birliklerde görevlendirileceği, kritik bölgelere gönderilmeyeceği bilgisi alındı. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
editöre 2 yıl önce
Daha bu iyi günlerin :)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?