Artık Kamuda Yabancı Uyruklu Personel Çalıştırılabilecek! İthal Memurlar mı Geliyor?

Resmi Gazetenin 05.02.2019 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren yeni düzenlemeyle beraber artık kamuda yabancı uyruklu personel çalıştırılabilecek. 46 madden oluşan kararnameye göre, Memur Atama Usul ve Esaslarında ses getirecek değişikliklere gidildi. Yürürlüğe giren kararname ile kamuda yabancı personeller tam yada yarı zamanlı olarak çalıştırma hakkı getirildi.

Güncel 05.02.2019, 22:18 05.02.2019, 22:18
Artık Kamuda Yabancı Uyruklu Personel Çalıştırılabilecek! İthal Memurlar mı Geliyor?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan 29 ve 30 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde, Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde değişiklikler yapıldı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bu değişiklerden birisi de kamuda, yabancı personel çalıştırılmasına yönelik usul ve esaslarda oldu. Kararnamede yer alan düzenleme ile, bakanlıklara bağlı ve ilgili kurumlarda sözleşmeli olarak yabancı personel çalıştırılabilecek.

GEÇİCİ MAHİYETTEKİ İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLAR

Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkındaki "4 sayılı" Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde yapılan değişikle, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bünyesinde özel bilgi ve uzmanlık gerektiren geçici mahiyetteki işlerde, yerli veya yabancı personel tam zamanlı, kısmi zamanlı veya projelerle sınırlı olarak sözleşmeyle istihdam edilebilecek.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?