Ankara Etimesgut Devlet Hastanesi İdaresi Dokunulmaz Mı? Personel Daha Ne Kadar Bu Saltana Mahrum Bırakılacak?

Ankara Etimesgut Devlet Hastanesi idaresi ile ilgili sitemiz whatsapp ihbar hattına adeta her gün ihbarlar gelmeye devam ediyor. Her yeni günde gelen ihbar sayısındaki artışı ve personellerin yaşadıklarını okudukça adeta 2019 yılında değil, 1900’lü yılların başlarında olduğumuzu düşünüyoruz. Daha önce de Ankara Etimesgut Devlet Hastanesi idaresi hakkında ki mobbing iddialarını gündeme getirmiş, sosyal medya hesaplarımızda ve haberimiz altına birçok yorum gelmişti konu hakkında. İşte malum idare hakkında yeni iddialar;

Ankara Etimesgut Devlet Hastanesi İdaresi Dokunulmaz Mı? Personel Daha Ne Kadar Bu Saltana Mahrum Bırakılacak?

Sitemize gelen bilgilere göre Ankara Etimesgut Devlet Hastanesi idaresi sağlık camiasını her yeni uygulamasıyla şaşırtmaya devam ediyor desek yeridir. Şöyle ki;

Sabah mesaisinin başladığı 08:00 uygulaması bu hastane idaresinden 1 Müdür hariç, diğerleri için maalesef geçerli değil. 09:00’dan önce idareden hastaneye teşrif eden olmadığı gibi, 09:00’dan sonra gelenlerde, 09:30 ile 10:30 saatlerini kendilerine kahvaltı saati olarak belirleyerek, bu saatler arasında muhtemelen iş disiplinleri had safhada olduğundan (!) ve maaşlarını kahvaltılarını yaptıkları anda harcadıkları enerjileri için alsalar gerek, kahve ve kahvaltı keyifleri esnasında içeriye hiçbir memuru kabul etmeyerek, keyif ahenklerinin bozulmamasına büyük ihtimam gösterdikleri yeni iddialar arasında. Bu konuda Müdür Yardımcıları, Sağlıkta Dönüşüm programına kendi bakış açılarıyla olağanüstü bir ivme kazandırdıkları için neredeyse tüm personel tarafından takdirle(!) karşılanmaya devam ediliyor.

Not: Kırmızı alan, haberimiz yayına girdikten 2 GÜN sonra devam eden şikayetler üzerine eklenmiştir.

İDARE PERSONELİN İŞLERİNİ ZORA SOKMAK İÇİN Mİ VARDIR?

Geçmiş yıllarda, eski Türkiye diye tabir edilen dönemlerde; çalışanlar, yöneticilere ulaşamaz, bırakın şikayetlerini dile getirmeyi, derdini anlatacak kimseyi bulamazlardı. Peki yıl 2019 oldu, değişti mi durum? HAYIR. Bir Başhekim, hangi gerekçe ile çalışanının derdini dinlemez! Personelini makama kabul etmemek neyle izah edilebilir biz anlayamıyoruz. O makam, sadece kudret, keyif ve siyasi otorite ile Üst Makamların iş ve işlemlerini çözmek amacıyla mı kurulmuştur? Bu konuda Başhekim’e tek taraflı haksızlık yapmayalım. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün de aynı şekilde personeli dinlemediği, şikayetlerini formlar aracılığıyla dile getirenleri ise, çoğu hastanede olduğu gibi, caydırma, bıktırma, bezdirme politikalarıyla sindirmeye çalıştığı sitemize ulaşan iddialar arasında geliyor.  

HAVA GİRMEYEN DİNLENME ODALARI

Doktor kayırmacılığı ya da doktor odaklı yönetim Ankara Etimesgut Devlet Hastanesinde de karşımıza çıkıyor. Doktor dinlenme odasın da havalandırma olur ama diğer odalarda ne gerek var havalandırmaya demi? Diyetisyen, Çocuk gelişimi, Kan alma odası, Psikologlar, Alçı odası ve EKG odası ve Röntgen çekim odaları başta olmak üzere diğer dinlenme odalarında havalandırmaya yok iddiası bizi şaşırtmadı. Zira Ankara’nın ortasında, başkentin en güzide hastanesinin idaresi, sosyal medya hesaplarımıza birkaç personel demeye utandığımız yandaş kişileri yönlendirmek suretiyle kendilerini öven mesajlar yazdırmakla meşguller sanırız.

4 yıldır kıyafet alınmayan taşeron çalışanları da bu konuda adeta kaderlerine terkedilmiş durumdalar. Evet, çalıştıkları esnada üzerlerinde bulunması gereken, iş kıyafetinden bahsediyoruz. 4 yıldır bu konuda işçilerin mağdur edildiği iddiası da dile getirilen iddialar arasında.

SAĞLIK PERSONELLERİ ADINA UYARIYORUZ!

Hastane idarecilerinin asli görevleri personelin huzurlu ve güvenli ortamlarda çalışmasını sağlamaktır. Uygulandığı iddia edilen, usulsüz ve personeli sindirmeye yönelik uygulamalar hastane personelinin çalışmasını olumsuz yönde etkilemekte, çalışma huzurunu adeta baltalamaktadır. Vatandaşların her türlü fiili ve sözlü saldırılarına maruz kalan sağlık çalışanları, birde yöneticileri tarafından uygulanan keyfi uygulamalar sebebiyle dayanılması güç hallere düşürülmemelidir. Bin bir zorluk içerisinde özveriyle sağlık hizmeti vermeye çalışan sağlık personellerini ayrıştırmak, keyfi uygulamalar ile iş barışını bozmanın devletimize hiç bir yararı olmayacağını tekrar hatırlatıyoruz.

Sözün Özü;

Konuyu gündeme getirme amacımız; Hasta bedenleri şifalandırmak için emek harcayan, gündüz mesaileri ile gece nöbetleri arasında koşuşturan, hasta ve hasta yakınlarıyla iletişimde her zaman “güler yüzlü” olmaları beklenen; uzun çalışma saatleri, ağır iş yükü, dönmeyen döner sermaye, özlük hakları gibi birçok başlık altında sıralanacak sorunlarla uğraşan sağlık personellerinin sesi olmak, varsa haksız ve keyfi uygulamaların önüne geçme adına dürüst, etik ve tarafsız bir şekilde yayın kurallarımız çerçevesinde bu konuyu gündeme getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Bizi mahkeme, dava yoluyla tehdit edenlere de bu vesileyle seslenelim. Künyemiz gerçek, telefonumuz gerçek, sağlık çalışanları adına sorunların takipçisi olmaya devam edeceğiz.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 22:53

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşegül
ayşegül - 10 ay Önce

evet bizim hastane idarecilerimiz dokunulmazlar bunların yalan ve iftira olduğunu savunmaktalar.Bakım hizmetleri müdürü neden devrelerini koruyup enfeksiyon ve eğitim hemşireliklerini ik kişi yapmış bizler nöbet tutarken onların rahat etmesi hakkaniyete sığar mı

Kanuni Sultan Süleyman
Kanuni Sultan Süleyman - 10 ay Önce

Mevkiler önce Allah’a sonra Devlet-i Aliyye’ye karşı sorumluluktur.
Birim sorumluları ve yardımcı yöneticiler özellikle müdür yardımcıları ve adı koordinatör ama neyi koordine ettikleri belli olmayan şahıslar başhekimi yanlış yönlendirmeye devam ettiği sürece başhekimin isim değişse de işleyiş maalesef değişmez. Birde yalakalık ve ispiyonculuk yaparak bir yerlere gelmek isteyen dalkavuklar var olduğu sürece düzende aynı düzülen de aynı olur. Kimse sorunları çözme derdinde değil koltuğunu korumanın derdinde maalesef. Yaptığı görevi hak etmeyen idarecilere sesleniyorum yanlış yoldasınız bunu hesabını veremezsiniz. Sorunları çözmek yerine halının altına süpürdüğünüz müddetçe hizmet değil eziyetten başka bir halta yaramazsınız. Yalakalara pirim vermeyin. Hizmete talip olun. Koltuk altınızdan gittiğinde kimse sizi saymaz bunun farkında olun. Boş konuşmuyorum sizden önce yaşadığım tecrübeler bunlar. Allah'ıın rızasını gözetmeden yapılan hiç bir işten hayır gelmez. Adaletli ve hakkaniyetli yöneticilik için lütfen elinizi taşın altına koyun. Hizmete talip olun beceremeyecekseniz işi ehline teslim edin. Liyakatsız idarecilere hakkımı helal etmiyorum. Hatırla gelen hatırın sahibi gidince gider bunu unutmayın. Hastane çalışanı

Ragıp Öz
Ragıp Öz - 10 ay Önce

Caydırma ve bıktırma stratejisi neredeyse tüm hastane yönetimlerinde geçerli. İyide bu kadar personel sıkıntı yaşarken, bu sağlık bakanlığı bürokratları ne yapıyorlar? Personelin sesini özellikle mi duymuyorlar yada duymak istemiyorlar

Şule İnce
Şule İnce - 10 ay Önce

etimesgut devlet hastanesi ile sanırım bu sitede daha öncede mobbing haberi okumuştum. Belli ki başhekim kimseyi takmıyor. arkası sağlam desenize

Yasemin DÜZ
Yasemin DÜZ - 10 ay Önce

Bu hastanenin adını neden sık duyar oldum ben bu aralar yaa. Geçen günde yeni hastane ama tuvaletleri arızalı diye bir yorum vardı twitter da.

Demet
Demet - 10 ay Önce

Yenimahalle'de ki müfettişlik konuları neden hiç haber yapmıyorsunuz sayın site yönetimi???
Editörün Notu : ihbar hattımıza haber gönderdinizde haber yapmadık mı?

Mert kilicli
Mert kilicli - 9 ay Önce

Bu hastanede bir akrabamin eşi çalışıyordu. Eski binada. O zaman bile acil ve yoğun bakın farkı sadece doktorlara veriliyordveriliyordu maaş mutemetleri vardı duruyor mi bilmiyorum millete 5aksitli avans açıp faizle geri alıyordu. Temizlik sıfır g7venlik güvenlik harici her ise bakıyor polis ilgilenmiyor. ZORda kalmazsaniz bu hastaneye gitmeyin derim.

Mert kilicli
Mert kilicli - 9 ay Önce

Bu hastanede bir akrabamin eşi çalışıyordu. Eski binada. O zaman bile acil ve yoğun bakın farkı sadece doktorlara veriliyordveriliyordu maaş mutemetleri vardı duruyor mi bilmiyorum millete 5aksitli avans açıp faizle geri alıyordu. Temizlik sıfır g7venlik güvenlik harici her ise bakıyor polis ilgilenmiyor. ZORda kalmazsaniz bu hastaneye gitmeyin derim.


SIRADAKİ HABER