Ameliyathane (Cerrahi) Teknikerlerinden Mülakat Kararına Tepki

Ameliyathane (Cerrahi) Teknikerleri oluşumu, bir basın bildirisi yayınlayarak, Sağlık Bakanlığınca dün yayınlanan Sözleşmeli Personel Sözlü Sınav Usul ve Esasları kararına tepki göstererek, açıklama'da bulundu. Oluşum adına Esat ÖZER tarafından yapılan açıklamada "Ameliyathane (Cerrahi) Teknikerler olarak gün içerisinde Sağlık Bakanlığı makamlarınca yayınlanan Sağlık personeli temini konusunda KPSS şartı ile yeni esas ve usüllerde sözlü sınavın (Mülakat) eklenmesini doğru bulmuyoruz.Sağlık alanlarında mülakatın olmaması gerektiğine inanıyoruz. " denildi.

Ameliyathane (Cerrahi) Teknikerlerinden Mülakat Kararına Tepki

Ameliyathane (Cerrahi) Teknikerleri oluşumu, bir basın bildirisi yayınlayarak, Sağlık Bakanlığınca dün yayınlanan Sözleşmeli Personel Sözlü Sınav Usul ve Esasları kararına tepki göstererek, açıklama'da bulundu. Oluşum adına Esat ÖZER tarafından yapılan açıklamada "Ameliyathane (Cerrahi) Teknikerler olarak gün içerisinde Sağlık Bakanlığı makamlarınca yayınlanan  Sağlık personeli temini konusunda KPSS şartı ile yeni esas ve usüllerde  sözlü sınavın (Mülakat) eklenmesini doğru bulmuyoruz.Sağlık alanlarında mülakatın olmaması gerektiğine inanıyoruz. " denildi.

500-600 bin gibi uçuk sayılarda mezun işsiz sağlık ordusu bulunmaktadır.Sağlık Bakanlığı tarafından yeterli istihdamlar sağlanamazken yeni alımlarda mülakatın eklenmesi akıllarda soru işaretlerine sebep olmuştur.Sağlık gruplarında ve sayfalarda teyitte muhtaç çok sayıda kirli bilgi dolanmakta kaygılara sebebiyet vermektedir.

Sağlık hizmetleri kalitesinin yükseltilmesi hasta memnuniyetini sağlamak amacıyla kendinden ödünler veren canla başla mücadele eden sağlık camiasına getirilen mülakat bir hediye mi yoksa bir ceza mı ? Sağlık mezunları bu muameleyi hak etmediğine büyük bir haksızlığa uğratıldığına inanıyoruz.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı makamlarını konuya açıklık getirmeye davet ediyoruz 

Saygı ve Sevgilerimle 

Ameliyathane (Cerrahi) Teknikerler Adına 

Esat Özer

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 00:57

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güldenur
Güldenur - 11 ay Önce

#sağlıktamülakatahayır insan yaşamı söz konusu hakkı yenildi yaşamına dokunmayın. Haber için teşekkürler.

Kader umut
Kader umut - 11 ay Önce

Cok haklısınız destekliyorum #sağlıktamülakatahayır

YUSUFHAN TAY
YUSUFHAN TAY - 11 ay Önce

Zaten aylardır alım haberi yok. Birde bunun üzerine mülakat mı? Şaka gibi.

Baver Yetişen
Baver Yetişen - 11 ay Önce

Mülakat değil atama istiyoruz...
#Sağlıktamülakatahayır

SIRADAKİ HABER