Ambulans Uçağın 2451 Km'lik Ağlatan Hasta Nakli

İtalya’ya bir yakınlarının düğünleri için giden aile, düğün salonundan ayrılırken anne Nebile Tekeli’nin ayağının kaymasıyla yere düşmesi sonucu ayağını kırdı ve kabus dolu günleri başladı. İtalya’da ambulansla hastaneye götürüldüler ancak iki gün hastane acilinde hizmet alamadılar. İtalyadaki hastanenin şartlarının herkes için çok kötü olduğunu vurgulayan aile, İtalya’da tedavi olamayacaklarını anladılar ve Sağlık Bakanlığına ulaştılar. Gerekli görüşmeler sonucunda ise Ambulans Uçak Türk aile için yola çıktı.

Güncel 29.07.2019, 03:46 29.07.2019, 14:35
Ambulans Uçağın 2451 Km'lik Ağlatan Hasta Nakli

Ambulans Uçakla Türkiye’ye dönen aileden Nebile Tekeli'nin kızı, neler hissediyorsunuz sorusuna “Çok mutluyum çok, uçağı görüp, doktoru görünce” dediği anda boğazı düğümlenerek sevinçten ağladı. 

İşte 2451 Km'lik Ambulans Uçak Naklinin Videosu;

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yaptığı açıklamada; "İtalya’da bacağı kırılan Nebile Tekeli’yi tam donanımlı ambulans uçağımızla ülkemize naklederek tedavi altına aldık. Hastamıza acil şifalar diliyorum. 4 uçak, 17 helikopter hava ambulanslarımız ile yurtiçi ve yurtdışında vatandaşlarına ücretsiz hizmet veren tek ülke konumundayız." dedi.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Serpil turan 1 yıl önce
Bizde kktc den beyin kanaması geçirip 15 gün yoğun bakımda kalan babam için istemiştik ambulans uçak vermedikleri gibi antalyadan bucak devlet hastanesine gelebilmek için ambulansı bile zot verdiler yalvara yakara kıbrıs konsolosluğu devreye girdiği halde beyin kanaması geçirene uçak ambulans yok kırık bacağa var
NECDET GÜLÖREN 1 yıl önce
BENDE EPİLEPSİ HASTASIYIMDIR VE PİŞİKYATRİK İLAÇLARI KULLANIYORUM VE ALLAH DEVLETİMİZİ BASIMIZDAN EKŞİ̇K ETMESİN VE DEVLETİMİZDENDE ALLA RAZI OLSUN DİLERİM İZMİR MENEMENDEN YAZIYORUM VE TEKRARDAN SÖYLÜYORUM KENDİMDE EPİLEPSİ HASTASIYIMDIR VE PİŞİKYATRİK İLAÇLARI KULLANIYORUMDUR TELEFON NUMARAM 05393416372 DİR
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?