Ambulans Uçağın 2451 Km'lik Ağlatan Hasta Nakli

İtalya’ya bir yakınlarının düğünleri için giden aile, düğün salonundan ayrılırken anne Nebile Tekeli’nin ayağının kaymasıyla yere düşmesi sonucu ayağını kırdı ve kabus dolu günleri başladı. İtalya’da ambulansla hastaneye götürüldüler ancak iki gün hastane acilinde hizmet alamadılar. İtalyadaki hastanenin şartlarının herkes için çok kötü olduğunu vurgulayan aile, İtalya’da tedavi olamayacaklarını anladılar ve Sağlık Bakanlığına ulaştılar. Gerekli görüşmeler sonucunda ise Ambulans Uçak Türk aile için yola çıktı.

Ambulans Uçağın 2451 Km'lik Ağlatan Hasta Nakli

Ambulans Uçakla Türkiye’ye dönen aileden Nebile Tekeli'nin kızı, neler hissediyorsunuz sorusuna “Çok mutluyum çok, uçağı görüp, doktoru görünce” dediği anda boğazı düğümlenerek sevinçten ağladı. 

İşte 2451 Km'lik Ambulans Uçak Naklinin Videosu;

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yaptığı açıklamada; "İtalya’da bacağı kırılan Nebile Tekeli’yi tam donanımlı ambulans uçağımızla ülkemize naklederek tedavi altına aldık. Hastamıza acil şifalar diliyorum. 4 uçak, 17 helikopter hava ambulanslarımız ile yurtiçi ve yurtdışında vatandaşlarına ücretsiz hizmet veren tek ülke konumundayız." dedi.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 14:35

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serpil turan
Serpil turan - 7 ay Önce

Bizde kktc den beyin kanaması geçirip 15 gün yoğun bakımda kalan babam için istemiştik ambulans uçak vermedikleri gibi antalyadan bucak devlet hastanesine gelebilmek için ambulansı bile zot verdiler yalvara yakara kıbrıs konsolosluğu devreye girdiği halde beyin kanaması geçirene uçak ambulans yok kırık bacağa var

NECDET GÜLÖREN
NECDET GÜLÖREN - 7 ay Önce

BENDE EPİLEPSİ HASTASIYIMDIR VE PİŞİKYATRİK İLAÇLARI KULLANIYORUM VE ALLAH DEVLETİMİZİ BASIMIZDAN EKŞİ̇K ETMESİN VE DEVLETİMİZDENDE ALLA RAZI OLSUN DİLERİM İZMİR MENEMENDEN YAZIYORUM VE TEKRARDAN SÖYLÜYORUM KENDİMDE EPİLEPSİ HASTASIYIMDIR VE PİŞİKYATRİK İLAÇLARI KULLANIYORUMDUR TELEFON NUMARAM 05393416372 DİR

SIRADAKİ HABER