Akyazı'ya Sağlık Kampüsü yapılacak

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Akyazı'da kurulan ve 5 bölümü YÖK'ten onay alan Sağlık Bilimleri Fakültesi için Akyazı Kaymakamı Yakup Güney ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ile bir araya geldi.

Akyazı'ya Sağlık Kampüsü yapılacak

Rektör Sarıbıyık, Akyazı'ya gerçekleştirdiği ziyarette Akyazı Kaymakamı ve Belediye Başkanı ile bir görüşme yaptı.

Fakültenin yapılanması ve sağlık kampüsü konularının ele alındığı görüşmede fakülte ile birlikte kurgulanması planlanan Termal Kür Merkezi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni de kapsayan yer tespit çalışmaları gerçekleştirildi.

TIKLAYIN

Rektör Sarıbıyık, açıklamasında, Akyazı'nın Fakülte ve Meslek Yüksekokulu’yla sağlıkeğitiminde önemli bir merkez haline geleceğini belirtti.

YÖK tarafından onaylanan Akyazı MYO bölümleri Sağlık Turizmi İşletmeciliği, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik. Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin fiziki alanları hazır olduğunda öğrenci alımına başlayabileceğini ifade eden Sarıbıyık, yeni fakülte ve bölümlerle ilgili benzer çalışmaların diğer ilçelerde de sürdürüldüğünü aktardı.

Akyazı Meslek Yüksekokulu Müdürü İhsan Küçükrendeci ise 2018-2019 eğitim sezonunda 185 olan öğrenci kontenjan sayısının bu yıl artırılarak 245 olarak belirlendiğini açıkladı.

Akyazı MYO Dış Ticaret bölümüne 40, İç Mekan Tasarım bölümüne 50, İşletme Yönetimi bölümüne 45, Mobilya ve Dekorasyon bölümüne 30 ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümüne de 50 öğrenci kontenjanı açıldığını belirten Küçükrendeci, Akyazı Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alımına başlanılacak bölümlerin, Sağlık Turizmi İşletmeciliği programı ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı olduğununu belirtti.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER