AKP’li Belediyede Başkan Yardımcısıydı, Hastaneye Müdür Oldu

Konya’da AKP'den 2 dönem belde başkanlığı yapan ve son olarak da 2019 yerel seçimleri öncesi AKP’li Halkapınar Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Bülent Ersüllü, Ereğli İlçe Devlet Hastanesi’ne müdür olarak atandı.

Güncel 19.06.2021, 18:08 20.06.2021, 23:01 Zeynep Elmalı
AKP’li Belediyede Başkan Yardımcısıydı, Hastaneye Müdür Oldu

Konya’da AKP'den 2 dönem belde başkanlığı yapan ve son olarak da 2019 yerel seçimleri öncesi AKP’li Halkapınar Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Bülent Ersüllü, Ereğli İlçe Devlet Hastanesi’ne müdür olarak atandı.

Konya'da 2019 yerel seçimleri öncesi AKP'li Halkapınar Belediyesi'nde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Bülent Ersüllü, Ereğli İlçe Devlet Hastanesi'ne müdür olarak atandı.

2004 ve 2014 yılları arasında da AKP'den Sazgeçit Belde Başkanlığı da yapan  ve yeni görevine başlayan Bülent Ersüllü'ye ilk ‘hayırlı olsun' ziyaretini AKP'liler yaptı.

Ersüllü'yü bir grup partili ile birlikte hastanede ziyaret ettikten sonra, fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan AKP Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun şu notu düştü:

“İlçe Başkan Yardımcılarımız Burak Sevinç,Çelebi Büke, Mustafa Ulutas ve Ahmet Ata ile birlikte Ereğli Devlet Hastanemizde görevlerine yeni başlayan idarecilerimize ‘hayırlı olsun' ziyaretinde bulunduk.”

“LİYAKAT MI, RİYAKAT MI?”

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Bülent Ersüllü'nün hastaneye müdür olarak atanmasına tepki gösteren İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar, AKP hükümetinin kendinden olanı mevki makam sahibi yapmayı alışkanlık haline getirdiğini belirtti.   “Devlette liyakatin yerini riyakat aldı” diyen Amil Acar şunları söyledi:

“Geçmiş dönemlerde Hortu belediye başkanlığı ve Halkapınar belediye başkan yardımcılığı yapan, AKP'li siyasi kimliği ile tanınan Bülent Ersüllü’nün Ereğli Devlet Hastanesi'ne müdür olarak atanması devlette liyakat mı yoksa riyakat mı olmalı sorusunu sorma gereğini gündeme getirmiştir. Gerek hastanemizin kendi bünyesinde gerekse sağlık sisteminin içinde yıllardır çalışan onlarca insanımız varken neden partili bir isim hastane Müdürlüğü görevine getirilir anlam vermek gerçekten zor. Kendinden olanı mevki ve makam sahibi yapmak hükümetin alışkanlığı haline gelmiştir. iYİ parti olarak Ereğli halkına sormak istiyoruz. Liyakat mı, riyakat mı? Yoksa ben yaptım oldu mu? Takdir sizlerin.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Helal Etmiyoruz 2 ay önce
Sözleşmeli idarecilik diye bir şey getirdiler. Sağlık bakanlığı dışında kimi buldularsa getirip başkan, başkan yardımıcısı, uzman, hastanelere müdür vb. yaparak sözleşme imzaladılar. Bunun gibi 10 larca örneği var. VAllahi bu uygulama hem sağlık bakanlığı na, sağlıkçılara ve devletimize çok zarar vermektedir. VAllahi billahi ŞAHİT OL RABBİM bu şekilde göreve gelenlere bunlara bu yolu açanlara ve dahi göz yumanlara sağlıkçılar olarak hakkımızı helal etmiyoruz.
hasan 2 ay önce
günaahhh kaldı arabistan'da, burda dayannn hacı dayaaannnnn.
Sağlıkçılar 2 ay önce
La bunlar ne ki öyle kimseler sözleşme imzalıyor ki aklınız şaşar müdür olmuş adama gidiyorsun şu alet makine arıza yaptı diyorsun tamam sanayi ye gidin gönderin hallettsin diyor yahu medikal cihaza tepkisi bu kaynak yaptıracak sanırsam saniye de hastanelerde bine yakın sağlıkçı var iken dışarıdan sözleşme imazatmak ta ne disardakinin bokunda boncuk var sağlıktan anlamaz aletletlerden makinelerden nöbet listelerinden personelin çalışmasından vbvb işte böyle rezil bir kurum haline geldi sağlık bakanlığı
Aa 2 ay önce
Dediğim dedik çaldığım düdükle bakalım bu millet sizi daha ne kadar padişah yapacak ibretle izlenecek bir dönem yaşıyoruz.
Serdar 2 ay önce
Niye sadece akp li adaylarmı chp hdp vs olanlarda var abartmayın bir partiye özellikle vurgu yapılması kasıtlı
Aa 2 ay önce
Rica ediyorum artık kafayı çalıştırın anlayın artık
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?