Aile Sağlığı Merkezlerinde Yeni Dönem Geliyor

Sağlık Bakanlığı'nın 2020 yılında yapacakları belirlendi! Mad:1(Kalkınma planı) Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerine ayrılan kaynakların akılcı etkin ve verimli kullanılması sağlanacaktır.

Aile Sağlığı Merkezlerinde Yeni Dönem Geliyor

 Sağlık Bakanlığı'nın 2020 yılında yapacakları belirlendi! Mad:1(Kalkınma planı) Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerine ayrılan kaynakların akılcı etkin ve verimli kullanılması sağlanacaktır.
 Tedbir 580.1.Aile Hekimlerince sunulan sağlık hizmetlerini nitelik ve nicelik olarak iyileştirmek suretiyle ihtiyacın bu aşamada karşılanması sağlanacaktır.
 Mad2: Aile hekimi Yönetmenliğin düzenlenmesinin ardından uygulamaya esas değişiklikler yapılacaktır.


TIKLAYIN

TIBBİ SEKRETERLERE MÜJDEMİ GELİYOR?

 Özellikle Aile sağlığı merkezlerinde Gruplamadan dolayı çalışan Diplomalı Tıbbi Sekreterleri bir nebze olsun umutlandırdı. Diplomalı Tıbbi Sekreterler hakları olan maaş ve güvenceyi istediklerini ifade ettiler. Türkiye Geneli Bu bazı Aile sağlığı merkezlerinde yapılan haksızlığı nasıl giderilecek? 
Aile hekimleri Gruplamadan dolayı Diplomalı Tıbbi Sekreterlere önceden Asgari ücrette yatırıp bizlere birazını geri vereceksin diye işsiz olan Sağlık personelini önceden bildiriyor. Tazminat konusunda herhangi bir haklarını vermiyorlar.
 Şuan bu sorunlara 2020 yılında Sağlık bakanlığının Aile hekimliği Yönetmenliğinde değişikliğin olması çözüm sağlayacaktır. Aile sağlığı merkezlerinde Aile hekimleri maliyetle uğraşmazlarsa kendi hastalarıyla daha fazla ilgilenir Hasta memnuniyetinin düşüşün önüne geçerler.Türkiye Geneli Aile sağlığı merkezlerinde Özellikle Türkiye geneli Cari giderleri Sağlık bakanlığı kendisi öderse 4 sağlık personeli iş sahibi olacaktır.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 09:47

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfa
Urfa - 3 ay Önce

İşsiz kalmaz asmde  sınıfı cari giderler doktor başına her ay ne kadar yattığını biliyorlar hesaplasın 5 hekimlik yerde yarısi harcanıp yarısı çepe atılıyor.Sağlık işçisi olarak alınırsa 4 kişi iş sahibi olur

Asm
Asm - 3 ay Önce

Valla seve seve geri veririz hizmetli ile ugrasma tibbi sekreterle ugrasma ekstra hemsire ile sigorta prim tazminat maas yakit kira tibbi malzeme kullanilan malzeme elektrik yakit dusunme bence cok mantikli devlet bunlari yapmak icin bile her ilcede bir ekip kurup dunyanin maasini sadece onlara verecek.4 kisi demek ve asgari ucret ile degilde normal maas ile demek asmya toplam verdigi cari ile sadece 3 kisi bile calisamaz ki bir cok kisi issiz kalacak bu durumda

hakan
hakan - 3 ay Önce

Bunu yetkililer araştırsın.Aylık para geliyor bunu hesaplarsan nereyi buluyor.İşsiz kalmaz asmde  sınıfı cari giderler doktor başına her ay ne kadar yattığını biliyorlar hesaplasın 5 hekimlik yerde yarısi harcanıp yarısı çepe atılıyor.Sağlık işçisi olarak alınırsa 4 kişi iş sahibi olur

Ayse
Ayse - 3 ay Önce

Devlet versin tıbbi sekreter ücretlerini yeter artık güvence istiyoruz

Bekir Nihat Ateş
Bekir Nihat Ateş - 3 ay Önce

Tıbbi sekreterlerin maaşlarını devlet ödesin

Aile hekimi
Aile hekimi - 3 ay Önce

Eski saglık ocağı sisteminde çalışanlar bilir. Devlet bu işi yapmaya kalkarsa o ödeneğin en az üç katını harcar ve sonuçta da o kaliteyi bulamaz. Ayrıca hekimlerin çoğu bu angaryaları devretmeye hazır diye düşünüyorum. Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş derler.

By x
By x - 3 ay Önce

Carı giderlerin müdürlüklere aktarıldığı aile sağlığı merkezlerin mağaradan farkı yok, sağlık.mudurlukleri bir sabun bile almıyor,bir eksik malzeme oldu mu en az 5 ay sonra alıyor ya da hiç almıyor. Eğer sağlık.mudurluklerin bu işi yapacağını düşünüyorsanız boş birimlerin harcamalarına ve durumlarına bakın, olduğu gibi dönere aktarma var ve bu aktarılan para vatandaş hizmeti için harcayacağına dönere aktarılması düşündürücü

MS.SEKRETER
MS.SEKRETER - 3 ay Önce

YANİ BUNUN OLUMLU YÖNLERİ OLUMSUZ YÖNLERİ ÇOK VAR YORUMLARA BAKILINCA. AMA AĞALIK DÜZENİ GİBİ OLMAZ UMARIM


SIRADAKİ HABER