Aile Hekimlerine Soruşturma mı Açıldı?

Güvenlik soruşturması neticesinde İstanbul'da görev yapan memur olmayan Aile Hekimlerinin sözleşmelerinin iptal edildiği iddia edildi.

Aile Hekimlerine Soruşturma mı Açıldı?

Olağanüstü hal kapsamında çıkartılmış olan Kanun Hükmünde Kararnamelerle Devlet Memurları Kanununa eklenen hüküm, Devlet Memuru olmayan Aile hekimlerinin sözleşmesinin feshine sebep olduğu iddia edildi. Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesi gereği güvenlik soruşturmasından geçemeyen Devlet Memur olmayan 15 Aile Hekiminin sözleşmesinin fesh edildiği bildirildi.

Güvenlik soruşturması yapılması Devletin güvenliği açısından 15 Temmuz sonrası uygulamaya konulan ve bu uygulama sonucunda bir çok kişinin memurluktan atıldığı yada memur olamadığı bir durumu getirdi. Kaldı ki yapılan güvenlik soruşturması kimsenin keyfi yaptığı bir olay olmadığıda bir gerçektir.

GÜVENLİK SORUŞTURMALARINI KİM YAPIYOR

TIKLAYIN

Güvenlik soruşturmalarını Devletin güvenlik birimleri yapıyor. Emniyet, Jandarma ve MİT. Ülkemizin geçtiği buhranlı günlerde güvenlik soruşturması olmazsa olmaz işlemlerden biridir diye düşünüyoruz.

Nitekim güvenlik soruşturması neticesinde güvenlik soruşturması olumsuz gelen personel her daim Mahkemelere müracaat etmekte hür olduklarını mahkeme kararının olumlu olduğunda da işlerine geri dönebileceklerini biliyorlar.

Her Devlet bu işi yapar. İster Avrupa devletleri ister Asya devletleri ister Amerika devletleri olsun bütün devletler ülke güvenliğini sağlama almak için bu tip soruşturmaları yapar yaptırır ve buna göre hareket eder ve etmek zorundadır da.

Personelin haksız yere işten tard edildiği durumlar da mümkündür. Sonuçta soruşturmayı insan unsuru yapmaktadır. İnsanda yanlış yapmaya her daim müsaittir. Bu demek değildir ki yanlış soruşturma sonucunda personel mağdur olsun. Devletin mahkemeleri yanlış soruşturmayı düzeltmek ve adaleti sağlamakla mükelleftir.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pelin
Pelin - 10 ay Önce

evet 6-8 ay ya da daha fazla bekle güvenlik soruşturmasını ve reddedilince mahkemeye başvur ondan sonra yıllardır mahkeme kararını bekle ... hekimlik yapacağın yerde beklemekle geçiyor

SIRADAKİ HABER