Aile Hekimleri Çarşamba Günü İş Bırakıyor!

İzmir’in Bornova ilçesinde meydana gelen olayda bir aile hekimi darp edilmiş, olay sağlık personelleri büyük tepki toplamıştı. Bornova 29 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde Görevli Doktorlardan Nuri Ersoy Yoğurtcuoğlu, Elif Çağlayan Türk ve diğer asm sağlık personellerinin darp edilmesi üzerine, Aile Hekimleri Federasyonu tarafından yapılan açıklamayla 3 Nisan Çarşamba günü Türkiye genelinde aile hekimlerinin iş bırakacağı duyuruldu. Türk Sağlık-Sen, Aile Hekimleri Federasyonu tarafından verilen iş bırakma kararını desteklediğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Güncel 01.04.2019, 20:44
Aile Hekimleri Çarşamba Günü İş Bırakıyor!

İzmir'in Bornova ilçesindeki Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi'nde, hastayı görmeden ilaç yazamayacağını söyleyen Doktor Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu ile onu korumak isteyen aile sağlığı merkezi çalışanı sağlık personelleri darp edildi. Yetersiz sağlık çalışanı sayısına rağmen büyük bir özveriyle sağlık hizmetinde bir devrime imza atan ve sağlıkta dönüşümün mimarı olan sağlık personellerinin neredeyse her gün yeni bir şiddet olayına maruz kalmaları sağlık camiasını derinden yaralamaya devam ediyor.

KOCAELİ TÜRK SAĞLIK-SEN AÇIKLAMA YAPTI

İzmir’in Bornova İlçesin de ASM’de görev yapan Aile hekiminin uğramış olduğu ŞİDDET nedeniyle Aile Hekimleri Federasyonu ( AHEF) Yönetim Kurulunun 3 NİSAN 2019 tarihinde ÇARŞAMBA Günü ülke genelinde Almış olduğu İŞ BIRAKMA EYLEMİNİ destekliyoruz.

Eyleme katılacak üyelerimiz gönül rahatlığı ile EYLEME KATILABİLİRLER. Sendika Yetkili Organlarınca İŞ BIRAKMA HAKKINDA YÖNETİM KURULU KARARI ALINMIŞTIR. Bilgilerinize. duyurusu sosyal medya hesabı üzerinden üyelerine duyuruldu.

TÜRK SAĞLIK-SEN OLAYI PROTESTO ETTİ

Aile sağlığı merkezinde şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının yanında olan İzmir Türk Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı protesto etti ve bir daha bu üzücü olayların yaşanmaması ve yapanların tutuklu yargılanmasını istiyoruz açıklamasında bulundu.

TIKLAYIN

SAĞLIK-SEN EYLEME KATILDI

Şiddete Karşı Kalıcı ve Caydırıcı Önlemler Bir an Önce Alınmalı başlığıyla yayınlanan basın bildirisiyle saldırıya maruz kalan sağlık çalışanlarına ve ailelerine geçmiş olsun dilekleri iletilirken, "Sağlık çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak Bakanlığımıza ve diğer ilgili yerlere sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik ilettiğimiz önerilerimizin dikkate alınması gerektiğini bir kez daha yineliyoruz" denerek olaya tepki gösterdiler.

Show Tv Ne Yapmaya Çalışıyor? HABERİMİZ İLE SENDİKALARI GÖREVE DAVET ETMİŞTİK

Show tv Ana Haber Merkezi son günlerde hemen hemen her gün, sağlık personelini kötüleyici haberlere imza atıyor. Büyük özveri ve fedakarlıklarla gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden çalışan sağlık personellerini her gün olumsuz haberlerle adeta halkın önüne atıyor. Peki soruyoruz? Show Tv Ne Yapmaya Çalışıyor? habere ulaşmak için tıklayınız

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?