Aile Hekimini Darp Eden 4 Zanlı İçin Mahkemeden Tutuklama Kararı

İzmir Bornova'da Dr. Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu ve mesai arkadaşı Dr. Elif Çağlayan'ın eşi Ali Türk'ü darbettikleri nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan, sonrasında savcılık makamınca itiraz edilerek yeniden gözaltına alınan 4 zanlı, İl Sağlık Müdürlüğünün de olaya müdahil olması sonucu tekrar yakalanıp, tutuklandı.

Aile Hekimini Darp Eden 4 Zanlı İçin Mahkemeden Tutuklama Kararı

Olay, geçen cuma günü saat 16.00 sıralarında, Mevlana Mahallesi 29 No'lu Yunus Emre Aile Sağlığı Merkezi'nde yaşandı. İddiaya göre, Dr. Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu'na başvuran B.K. isimli kadın, hasta olduğunu söylediği eşi için ilaç yazdırmak istedi. Ancak Dr. Yoğurtçuoğlu, hastayı görmeden ilaç yazmasının hukuken mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine kadın hakaretler yağdırarak, odadan çıktı. Bir süre sonra sağlık merkezine gelen B.K.'nin eşi M.K., doktora saldırarak vurmaya başladı.

TIKLAYIN

Sağlık merkezindekilerin müdahalesiyle dışarı çıkan M.K., daha sonra beraberinde 9- 10 kişilik grupla gelerek Dr. Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu'na yeniden saldırdı. Dr. Yoğurtçuoğlu'nun burnu kırılırken, bu sırada, Dr. eşi Elif Çağlayan Türk'ün yanında bulunan sosyal bilgiler öğretmeni Ali Türk, saldırganlara engel olmak istedi. Ancak öfkeli grup Türk'e de saldırdı. Başına darbe alan Ali Türk'ün kafatasında zedelenme meydana geldi. Bu sırada çevredeki esnaf sağlık merkezine gelerek saldırgan grubu dağıttı.

Dr. Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu ve öğretmen Ali Türk'ün şikayeti üzerine soruşturma başlatan polis, M.K. dahil 4 kişiyi gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüpheliler, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildikleri adliyede, savcılık tarafından serbest bırakıldı.

TUTUKLANDILAR

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, M.K. ve diğer 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri tekrar gözaltına aldı. Geçen salı günü akşam saatlerinde adliyeye sevk edilen şüpheliler, mahkemece tutuklandı.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
HANİFE ZENGİN
HANİFE ZENGİN - 13 ay Önce

Saglik meslek lisesi ebe yardımcılığı bolümü öğrencisiyim bu sene son senem erken yaşta meslek sahibi olmak istiyorum. Lütfen atamalar olsun. Ebelere çok ihtiyaç var

SIRADAKİ HABER