Ağrı'da Sağlık Çalışanına Bıçaklı Saldırı! Personel Yoğun Bakımda Yatıyor

Ağrı’da bıçaklı saldırıya uğrayan Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi sağlık personeli Ahmet Akbaş, sırtından yaralandı ve hemen yoğun bakıma alındı.

Güncel 30.07.2019, 02:21 31.07.2019, 15:00
Ağrı'da Sağlık Çalışanına Bıçaklı Saldırı! Personel Yoğun Bakımda Yatıyor

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinin Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda sağlık personeli saldırıya uğradı. Hasta yakınları tarafından bıçaklanan sağlık personeli, hemen yoğum bakım ünitesinde tedavi altına alındı.Gün içerisinde gerçekleşen olayda iki hasta yakını, veri hazırlama personeli olarak görev yapan Ahmet Akbaş’a bıçaklı saldırıda bulundu. 

Ağrı’da sağlık çalışanına yapılan saldırı kınandı haberimizi okumak için tıklayınız.

TIKLAYIN

Polikliniklerin bulunduğu noktada meydana gelen olayda bir süre sözlü sataşmanın yaşandığı ve sonrasında da Ahmet Akbaş’ın sırtından bıçak darbesi aldığı belirtildi. 

Yaralanan sağlık personeline anında müdahale edildiği ve Akbaş’ın yoğun bakıma kaldırıldığı ifade edildi. Yaralı personelin yaşam tehlikesi olmasa da durumunun halen daha ciddi olduğu ifade edildi. Yaralanan kişinin 2 gün süreyle yoğun bakımda kalacağı da belirtildi. 
 
Saldırıyı gerçekleştiren kişiler hakkında da herhangi bir bilgi verilmezken, kolluk kuvvetleri tarafından yakalandığı da ifade edildi. 
 
Yaralama olayıyla ilgili soruşturma açılmışken; Hak-İş Ağrı İl Başkanlığı tarafından 31 Temmuz tarihinde hastane önünde basın açıklaması yapılacağı da ifade edildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Saglikci 1 yıl önce
Nerde sağlık bakanı nerede sendikalar
Hasan Durmaz 1 yıl önce
Sağlık Bakanı istifa et. Yüzsüzlük yapma.
-3°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?