Adana'ya söz verilen hastaneler yapılmayacak mı?

Adana'nın Yüreğir İlçesinde yıkılan Devlet Hastanesinin akıbetini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Batı Seyhan, Doğankent, Solaklı ve Yunusoğlu beldelerindeki hastane ihtiyacını da hatırlattı.

Adana'ya söz verilen hastaneler yapılmayacak mı?

Adana'nın Yüreğir İlçesinde yıkılan Devlet Hastanesinin akıbetini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut,, Batı Seyhan, Doğankent, Solaklı ve Yunusoğlu beldelerindeki hastane ihtiyacını da hatırlattı.

TIKLAYIN

Meclis´teki konuşmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi de sunan Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"Adana´da Yüreğir İlçemizde kapatılan ve yerine yenisinin yapılacağı söylenen Devlet Hastanesi´nin akıbeti hala bilinmemektedir. Adana´da büyük bir nüfusun yaşadığı Batı Seyhan´da yapılacağı söylenen yeni hastane ile ilgili de hiçbir gelişme yoktur. Batı Seyhan´ın yanı sıra Yüreğir bölgesindeki Doğankent, Solaklı, Yunusoğlu ve Havutlu beldelerimizde yaşayan yurttaşlarımızın da yıllardır süren hastane talepleri karşılanmamıştır. Adana´da Yüreğir İlçesi´nde kapatılan ve yerine yeniden yapılacağı söylenen hastane ile ilgili bir gelişme var mıdır? Hastane yapımı için ihale yapılmış mıdır? Bu hastane gerçekten yeniden yapılıp halkın hizmetine sunulacak mıdır? Adana Batı Seyhan´da söz verilen devlet hastanesi ile ilgili son gelişmeler nelerdir? Bu hastane yapılıp halkın hizmetine açılacak mıdır? Adana´nın Yüreğir bölgesinde tarım faaliyetlerinin yoğun yapıldığı Doğankent, Solaklı, Yunusoğlu ve Havutlu beldelerimizde yaşayan yurttaşlarımızın ihtiyacı olan hastane taleplerini ne zaman karşılayacaksınız? Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın en doğal sağlık hakkı neden görmezden geliniyor, bu talebe kim ya da kimler sessiz kalıyor?

Kaynak:yeniadana.net

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER