Acil Doktoru, hastane yakınlarında kalp krizi geçiren amcaya koşup yetişti

Konya’da meydana gelen olayda, tedavi olmak için hastaneye geldiği sırada kalp kalp krizi geçiren 66 yaşındaki Mustafa Fenyılmaz'a, o sırada acil serviste görevli acil tıp uzmanı ve ekibi, görev yerini bırakıp koşarak müdahale etti.

Acil Doktoru, hastane yakınlarında kalp krizi geçiren amcaya koşup yetişti

Konya’da meydana gelen olayda, tedavi olmak için hastaneye geldiği sırada kalp kalp krizi geçiren 66 yaşındaki adama, o sırada acil serviste görevli acil tıp uzmanı ve ekibi, görev yerini bırakıp koşarak müdahale etti.

TIKLAYIN

Kalp masajı yapılarak kalbi çalıştırılan yaşlı adam, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay, merkez Selçuklu ilçesi Alaaddin Keykubat Kampüsü Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yakınlarında meydana geldi.

Sırtındaki rahatsızlık için Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gelerek radyoterapi gören Mustafa Fenyılmaz (66), tedavisinin ardından gelini ve bir yakınıyla birlikte hastaneden ayrıldı. Hastaneden çıktıktan sonra yolun karşısına geçmek isteyen Mustafa Fenyılmaz, aniden rahatsızlanarak yere yığıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Mustafa Fenyılmaz için ambulansa haber verildi.

Bu sırada kampüsteki öğrenci ve vatandaşlar tarafından hastanenin acil servisine de haber verildi. Bunun üzerine acilde görevli doktor ve sağlık görevlileri olay yerine koşarak geldi.

İlk müdahalesi acil servis doktoru tarafından yapılan Mustafa Fenyılmaz'ın duran kalbi için uzun süre kalp masajı yapıldı. Ambulansın da gelmesiyle yaşlı adam, kalp masajı yapılmaya devam edilerek üniversitenin acil servisine kaldırıldı. İki yıl önce de kalp krizi geçirdiği belirtilen Mustafa Fenyılmaz'ın tedavisinin yoğun bakında devam ettiği öğrenildi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER