5 Sağlık Çalışanına FETÖ'den Beraat

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan, , aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu, 5 sağlık çalışanının beraatine karar verildi

5 Sağlık Çalışanına FETÖ'den Beraat

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada bir tutuksuz sanık ile avukatları hazır bulundu.

İki celse arasında gelen belgelerin ve sanık avukatlarının esas hakkındaki savunmalarını sunduğunun zapta geçirilmesinin ardından esas hakkındaki görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, bir önceki duruşmada açıkladığı bir sanığın "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması ve diğerlerinin beraatine karar verilmesi talebini yineledi.

Sanık B.K, esas hakkındaki savunmasında, 2006 yılında çalışmaya başladığını ve birikimlerini Bank Asya'da altına çevirdiğini söyledi.

Düğünündeki takıları da bu bankadaki altın hesabına yatırdığını belirten B.K, "Ev alma düşüncemiz ortaya çıkınca hesaptaki paraları kullandım. Talimatla para yatırmadım, birikim yapıyordum. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum." dedi.

TIKLAYIN

Son sözü sorulan sanık B.K. beraatini talep etti, sanık avukatları da müvekkillerinin beraatini istedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, 5 sanığın beraatine hükmetti.

- İddianameden

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, aralarında kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilenlerin de bulunduğu 9 sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7 yıl 6 aydan on beşer yıla kadar hapis cezası talep ediliyordu.

Aralarında doktor, laboratuvar teknisyeni ve teknikeri ile tıbbi sekreterin bulunduğu 9 sanığın, örgütle iltisakı nedeniyle kapatılan Ufuk Sağlık Sen'e üye olduğu belirtilen iddianamede, bazı sanıkların kapatılan Bank Asya'da hesabının bulunduğu kaydediliyordu.

Mahkeme heyeti, daha önce 4 sanığın dosyasını ayırmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 13:46

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER